Łazienka w stylu klasycznym – jakie wyposażenie do niej wybrać?

Łazienka w stylu klasycznym – jakie wyposażenie do niej wybrać?

Łazienka w stylu klasycznym kojarzy się nam z miejscem przytulnym, ciepłym, pozwalającym na głęboki relaks po ciężkim dniu. Komfort korzystania z klasycznej łazienki będzie wysoki, jeżeli wybierzemy do niej odpowiednie wyposażenie.

Wyposażenie łazienki – tylko to co niezbędne

Łazienka w stylu tradycyjnym wydaje się być przeciwieństwem surowego minimalizmu. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że nadmiar wyposażenia nie będzie jej służył. Wyposażenie łazienki klasycznej musi być zarówno funkcjonalne, jak i posiadać dużą wartość dekoracyjną.

Eksperci od aranżacji wnętrz odradzają stosowania w takim miejscu zbyt dużej ilości ozdób. Jeżeli nasza łazienka jest dość przestronna, możemy pozwolić sobie na wstawienie do niej kilku świeczników i roślin. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie przesadzić z dodatkami, gdyż możemy niechcący sprawić, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie zagraconego, a nie przytulnego.

Jakie materiały wybierać do klasycznej łazienki?

W klasycznej łazience najlepiej sprawdzą się takie materiały, jak drewno i metal. Nie bójmy się wyposażenia drewnianego. Ma ono szansę przetrwać długie lata, o ile jest wykonane z odpowiedniego drewna. W łazienkach sprawdzają się najlepiej gatunki drewna egzotycznego (w ostateczności nasz krajowy dąb). Są one bardzo twarde i zawierają duże ilości wosków, przez co nabierają wysokiej odporności na niszczące działanie wilgoci.

Gdy chcemy, żeby wyposażenie, jakie wybieramy do łazienki było trwałe, kupujmy je od renomowanych producentów akcesoriów łazienkowych.

Kolory w klasycznej łazience

Architekci wnętrz w klasycznych łazienkach stawiają przede wszystkim na kolory naturalne. W takim miejscu sprawdzi się wyposażenie w różnych odcieniach brązu i beżu. Oprawa kolorystyczna łazienki wiele zyska, gdy wybierzemy do niej oświetlenie o ciepłym zabarwieniu (w łazience powinno się znajdować więcej niż jedno źródło światła).

Trudno wyobrazić sobie przytulną łazienkę bez lustra. Postawmy na lustro w drewnianych lub metalowych ramach.