Łzy dyskografia – albumy, piosenki, teledyski

lzy - lzy (3).jpg

Zespół Łzy jest jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce. Swą działalność rozpoczął w 1996 roku, a zadebiutował piosenką „Słońce” w katowickim Spodku. Od tamtego czasu zespół wydał kilka albumów, z czego dwa zyskały status platynowej płyty za najwyższą sprzedaż. W niniejszym artykule przedstawiamy albumy muzyczne, najbardziej znane piosenki, a także teledyski, jakie powstały.

Łzy dyskografia (https://www.lzy.pl/dyskografia/)

Zespół wydał następujące albumy: Słońce (1998 rok), W związku z samotnością (2000 rok), Jesteś jaki jesteś (2002 rok), Nie czekaj na jutro (2003 rok), Historie, których nie było (2005 rok), Bez słów… (2011 rok), Zbieg okoliczności (2014 rok), Łzy 2.0 (2016), Miłość w czasach samotności (2021 rok).

Wydana została także kompilacja: The Best of 1996–2006 (2006 rok), która sprzedała się w ilości ponad 30 000 sztuk! Zyskała ona status platynowej płyty.

Album „W związku z samotnością” został sprzedany w ilości ponad 125 000 sztuk! Dzięki temu zyskał miano platynowej płyty za najwyższą sprzedaż w Polsce. Platynową płytą został także album” Nie czekaj na jutro” – sprzedaż ponad 80 000 sztuk. Natomiast album „Jesteś jaki jesteś” uzyskał status złotej płyty za sprzedaż ponad 45 000 sztuk.

Łzy – najpopularniejsze piosenki i teledyski

Wiele piosenek z albumów Łzy pojawiło się w notowaniach list przebojów, a kilka z nich znalazła się nawet w czołówkach. Najpopularniejsze piosenki to: „Agnieszka już dawno”. „Narcyz się nazywam”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Gdybyś był”, „Puste słowa”, „Przepraszam Cię”.

Zespół Łzy nakręcił także kilka teledysków, które przyniosły i sławę oraz rozgłos. Najbardziej znane klipy to: „Narcyz się nazywam”, „Opowiem wam jej historię”, „Agnieszka już dawno…”, „Jestem jaka jestem”, „Agnieszka 2.0”, „Była mroźna zima”, „Puste słowa”, „Niebieska sukienka”. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: https://www.lzy.pl/dyskografia/