Atrakcje we Francji, które warto zobaczyć

sindbad (17).jpg

Francja to kraj, który słynie ze swojej pysznej kuchni oraz wyjątkowych obiektów architektonicznych. Oglądanie ich może zająć Ci sporo czasu, ale na pewno też dostarczy Ci mnóstwo przyjemności. Jakie atrakcje we Francji warto zobaczyć? Które z nich będą najciekawsze?

Paryż – miasto miłości… i nie tylko

Na początek na liście zwiedzania warto umieścić Paryż. To miasto samo w sobie jest perełką architektoniczną i niezależnie od tego, co lubisz robić czy czym się interesujesz, na pewno znajdziesz w nim coś dla siebie. Oczywiście Twoją uwagę powinna przykuć wieża Eiffla czy Luwr, ale w mieście znajduje się też wiele atrakcji stworzonych z myślą o współczesnych turystach. W Paryżu będziesz mógł też skosztować sporo pysznych dań. Urocze kawiarenki, małe restauracje, a nawet food trucki to doskonałe miejsca do tego, by spróbować francuskiej kuchni. Oczywiście nie muszą to wcale być klasyczne dania europejskie. Duża różnorodność kulturowa sprawia, że w Paryżu można spróbować pyszności niemal z całego świata, które są przygotowywane zgodnie z ich tradycyjnymi recepturami.

A może Disneyland?

We Francji jest też dużo miejsc, które zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych. To atrakcje, które wprawią w zachwyt nawet najbardziej wymagające dzieci. Wśród nich koniecznie trzeba wymienić Disneyland, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce magiczne, w którym bohaterowie najbardziej znanych animacji ożywiają. Warto podkreślić, że to miejsce lubią odwiedzać nie tylko dzieci, ale też dorośli.We Francji jest też sporo tematycznych parków rozrywki. Można w nich podziwiać zwierzęta, figury dinozaurów czy też bawić się we wodzie w licznych basenach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również parki, w których znajdują się kolejki górskie i karuzele dostarczające ekstremalnych emocji. Na zabawę na nich warto zarezerwować trochę czasu. W takim wypadku na pewno pośpiech nie jest wskazany. Atrakcje we Francji są tak ciekawe, że na ich poznawaniu można spokojnie spędzić przynajmniej kilka tygodni.