Co może zrobić dla klienta kancelaria prawna?

Zakres usług świadczonych przez niektóre kancelarie prawne jest bardzo szeroki. Warto się im przyjrzeć i na ich podstawie ocenić, co dany podmiot może zrobić dla swego klienta. Naturalnie, niektóre z tych usług są dość kosztowne.

Dojazd do klienta

Praktycznie każda kancelaria prawna oferuje dojazd swoich adwokatów do klienta. Usługi te mogą być realizowane w oparciu o kilka scenariuszy. Po pierwsze, dojazd jest możliwy np. w przypadku reprezentowania danej osoby przed sądem. I właśnie dlatego zaleca się, aby wybierać adwokata, który pracuje blisko tożsamej dla sprawy siedziby sądu.

Adwokat z kancelarii prawnej może dotrzeć do klienta również wtedy, gdy jest on posądzany o popełnienie przestępstwa. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda, gdyż w przeciwnym razie dana osoba może zostać posądzona nawet wówczas, gdy z danym zdarzeniem nie ma ona nic wspólnego.

Wsparcie dla przedsiębiorców

Pomoc ze strony kancelarii prawnych może mieć miejsce również wtedy, gdy np. właściciel firmy poszukuje adwokata do ważnych czynności prawnych. Taką czynnością może być np. podpisanie umowy pomiędzy klientem i kontrahentem. Prawdę mówiąc, im jej wartość jest wyższa, tym większe ryzyko jest ponoszone.

W takiej sytuacji osoba adwokata pomoże określić, czy zapisy w tejże umowie są faktycznie korzystne dla wybranej strony. Specjalista sprawdzi również, czy w umowie nie ma treści, które mogą być w różnorodny sposób interpretowane. Jeśli takie istnieją, to dalsza współpraca między stronami może być bardzo utrudniona.

Podstawowe usługi

Naturalnie adwokat może też zajmować się bardziej przyziemnymi sprawami. Sporządzanie umów na rzecz swoich klientów i udzielanie porad prawnych to czynności, które może tak bardzo nie angażują adwokata, ale z pewnością stanowią istotny element jego codziennej pracy. Nawiasem mówiąc, dziś część swoich obowiązków adwokat wykonuje w sposób zdalny.

Podsumowując, kancelaria prawna ma szerokie pole manewru jeśli chodzi o usługi świadczone na rzecz swoich klientów. Zakres tych usług stale się rozszerza, gdyż część z nich jest realizowana wyłącznie w przestrzeni Internetu. Co ciekawe, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, aby kancelarie na chwilę obecną miały z tej działalności zrezygnować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.