Chcesz rozwinąć swoje umiejętności językowe, ale nie wiesz, na jaki język się zdecydować? Chcesz podszlifować swój angielski, ale z drugiej strony fascynuje Cię też niemiecki i niestraszne Ci takie słowo jak Rechtsschutzversicherungsgesellschaften? W tym artykule podpowiadamy, jaki kurs językowy wybrać.
Kurs angielskiego – mus czy nie mus?
Na początku warto się zastanowić, który język jest dla Ciebie ważniejszy i będzie dla Ciebie bardziej przydatny. Oba języki są w cenie. Angielski to najpopularniejszy język obcy. To język globalny – język świata polityki, biznesu, nauki, finansów czy sportu. Co to znaczy?
Mimo że na świecie nie ma jednego powszechnego języka urzędowego, naturalnie przyjęło się, że jest nim język angielski, chociaż nie jest to nigdzie uregulowanie prawnie. Porozumiesz się w nim w większym lub mniejszym stopniu w każdym zakątku świata. Wiele zapożyczeń przeniknęło do języka polskiego naturalnie – takie słowa jak weekend, webinar, ASAP to anglicyzmy i są przez nas używane na porządku dziennym.
Co więcej, język angielski to podstawowa umiejętność, którą wymaga już prawie każdy pracodawca, tak samo jak obsługa komputera. Bez jego znajomości trudno jest dostać dobrą pracę. Utrudniona jest również komunikacja poza granicami naszego kraju, ponieważ nie będziesz w stanie niczego kupić lub zamówić, czy wynająć pokoju w hotelu.
Reasumując język angielski to podstawa, żeby nie rzecz mus w dzisiejszych czasach zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.
Nauka dwóch języków może być fascynująca
Dlaczego warto się uczyć niemieckiego?
Niemiecki staje się coraz bardziej pożądanym językiem. Można już spotkać się z ofertami pracy, w których wymagana jest dwujęzyczność. Często nawet umiejętności językowe są stawiane wyżej niż inne, a pracodawcy oferują płatne szkolenia w celu doszkolenia pracownika nawet na stanowiskach juniorskich. Znajomość niemieckiego to szansa na pracę w międzynarodowych firmach bez wyjazdu za granicę. Ale nie tylko!
Jeśli chciałbyś/chciałabyś wyjechać do Niemiec, musisz wiedzieć, że niemiecki rynek pracy poszukuje wykwalifikowanych pracowników takich jak specjaliści w zakresie IT, lekarze, pielęgniarki czy inżynierzy. Dlatego jeśli masz kwalifikacje, warto nauczyć się dodatkowo języka niemieckiego i poszerzyć swoje horyzonty.
Co więcej, język Goethego jest też najczęściej używanym językiem w Europie. Nie można też zapominać, że miał ogromny wpływ na kulturę oraz sztukę, a nic tak nie satysfakcjonuje jak czytanie dzieł zapisanych w oryginale.
Dwa języki naraz? Czemu nie!
A co jakby zacząć uczyć się dwóch jednocześnie? Proponuje to jedna z wrocławskich szkół językowych https://gerelis.pl/. Z pewnością będzie to ciekawa przygoda, która zaowocuje poszerzeniem horyzontów. Staniesz się dwujęzyczny/dwujęzyczna, poznasz nowe osoby, a także rozwiniesz nowe umiejętności, które przydadzą Ci się na przyszłość.
Pomoże Ci to też w znalezieniu dobrze płatnej pracy na wysokim stanowisku. Dzięki znajomości języków możesz także porozmawiać z obcokrajowcami i dzięki temu zaznajomić się ze slangiem, kulturą i obyczajami, a także wymienić się światopoglądem.
Jednoczesna nauka języków pomoże Ci też dostrzec podobieństwa pomiędzy niemieckim a angielskim. Oba wywodzą się z rodziny języków germańskich, do których należą też norweski, islandzki czy szwedzki. Dlatego mając opanowane te dwa języki, łatwiej będzie Ci się też nauczyć innych z tej samej grupy.