W jakim rejonie Grecji wybrać na czarter jachtów

Grecja to obok Chorwacji najpopularniejszy kierunek na czarter jachtu w tej części Europy. Powodem tego jest doskonała pogoda, bardzo dobre warunki żeglarskie oraz piękny krajobraz. Białe domy rozsiane po wzgórzach, czyste i pełne uroku plaże, krystalicznie czysta woda i jedyny w swoim rodzaju śródziemnomorski klimat sprawiają, że coraz więcej osób ściąga tu co roku, aby odpocząć i naładować energię na cały rok. Grecja jest jednak rozległa i różnorodna — składa się z wielu odmiennych miejsc. Które z nich powinniśmy wybrać na nasz czarter jachtu?

Archipelag Dodekanez

Składający się ze 163 wysp archipelag na Morzu Egejskim to prawdziwy raj dla żeglarzy. To tu znajdują się tak rozchwytywane i zachwycające miejsca jak wyspy Rodos, Karpathos i Kos, które słyną z fantastycznej oferty turystycznej, zabytków i krajobrazu. Znajdziemy tu jednak również mniej popularne wyspy, które również oferują wiele atrakcji, takie jak barwna wyspa Simi z przepiękną zatoką, kolorowymi domkami i łowiskami gąbek czy wulkaniczne Nisiros, które w niektórych miejscach przypomina powierzchnię księżyca. Całe Dodekanez pełne jest śladów historii i wpływów nie tylko greckich, lecz także włoskich, weneckich i tureckich.

Wyspy Jońskie

Jeśli interesuje nas czarter jachtów Grecja, jednym z najpopularniejszych wyborów na konkretny kierunek rejsu jest Jonia. To 7 dużych wysp otoczonych małymi skrawkami lądu. Do najbardziej znanych wysp należy, chociażby tętniące życiem Korfu. Jest ono pełne zabytkowej architektury, przypominającej momentami uliczki Paryża, oraz restauracji i klubów, w których można spędzić czas ze znajomymi. Równie znana i lubiana jest Itaka, w której czekają na nas wyśmienite warunki do żeglowania, starożytne ruiny i romantyczne zakątki.

Sporady

Kolejny uwielbiany przez żeglarzy archipelag na Morzu Egejskim. To właśnie na tutejszych wyspach, takich jak Skopelos kręcono kultowy musical „Mamma Mia”! Najczęściej odwiedzaną wyspą jest jednak Skiathos, które słynie z zawrotnej liczby aż 60 plaż, szczytu Karaflizanaki i wielu pięknych monastyrów. Okoliczne miasteczka co roku przyciągają gwiazdy sportu i Hollywood, takie jak Russel Crowe! Sporady są pełne wszystkiego tego, co najbardziej kojarzy się z Grecją, od cudownej architektury, przez śródziemnomorską kuchnię, aż po przepyszne wino!

Naturalnie w Grecji znajdziemy jeszcze wiele urokliwych rejonów, które są warte rozważenia jako kierunek na czarter jachtu. Jednak niezależnie od tego, który z nich wybierzemy, możemy mieć pewność, że czekają nas pełne relaksu i zachwytów wakacje!