Jakie są najlepsze skrzynie do przechowywania świeżych ryb?

schoellerallibert.com - schoel skrzynia (2) .jpg

Dobra skrzynia na ryby powinna być bardzo trwała i co najważniejsze musi absorbować przypadkowe wstrząsy i uderzenia. Ogromną rolę odgrywa również izolacyjność termiczna skrzyń, czy też ich higiena.

Najlepsze skrzynie termoizolacyjne do przechowywania łososia

Tylko oryginalne skrzynie od renomowanych producentów są w stanie zachować świeżość i jakość wybranych produktów spożywczych. Ryby zaraz po złowieniu koniecznie muszą być jak najszybciej schłodzone. Specjalne skrzynie izotermiczne mogą znacząco pomóc w tym zadaniu, dlatego też warto rozważyć ich zakup.

Do transportowania ryb idealnie nadają się skrzyniopalety plastikowe z pokrywą. Przydać mogą się także dodatkowe kółka samonastawne, czy też specjalne płozy i zatyczki spustowe. Nowością na rynku są skrzynie na ryby wyposażone w zawory drenażowe. Na indywidualne życzenie bardzo często można zamówić skrzynie z perforowanymi bokami i podstawą.

Jakie zalety mają skrzyniopalety plastikowe na świeże ryby?

Plastikowa skrzynia na ryby jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, dlatego też idealnie nadaje się do użytku w branżach, w których zwraca się szczególną uwagę na higienę. Plastikowe skrzynie wykorzystywane są nie tylko w rybołówstwie, ale również w przemyśle mięsnym, czy też w wymagającym przemyśle farmaceutycznym.

Bardzo dużym atutem plastikowych skrzyń jest również ich wytrzymałość i odporność na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu transportowane ryby będą zawsze bezpieczne. Dla wielu użytkowników olbrzymim atutem może okazać się również kompatybilność ze zautomatyzowanymi systemami przenoszenia ładunków. Ergonomiczne skrzynie opracowane są oczywiście do wielokrotnych transportów nawet na bardzo długie odległości.

Nowoczesne skrzynie na ryby wyposażone są w funkcjonalną kolumnę wentylacyjną, która optymalizuje przepływ świeżego powietrza. Sprawna cyrkulacja powietrza ma olbrzymie znaczenie w zachowaniu świeżości produktów, które najbardziej narażone są na wilgoć. Ciekawą propozycją mogą okazać się również skrzyniopalety składane, dzięki którym można zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni. Lekkie i wytrzymałe skrzynie na ryby dostępne są w trzech standardowych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.