Łódź dla dzieci

sindbad (1).jpg

Łódź to miasto postindustrialne, które rozwijało się jako miasto wielonarodowościowe. Do dziś można znaleźć świadectwa kultury polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Nie jest to jednak miasto typowych zabytków, a mimo to można w atrakcyjny sposób spędzić w nim weekend.

Spacerkiem po Łodzi

Pobyt w Łodzi oczywiście trzeba zacząć od spaceru po najsłynniejszej ulicy w Polsce, czyli Piotrkowskiej. Właściwie jest to deptak ciągnący się przez ponad 4 km. Po drodze można podziwiać pięknie odnowione kamieniczki ozdobione muralami. Na chwilę można odpocząć w jednej z licznych kawiarenek. Warto także zrobić pamiątkowe zdjęcie obok pomnika Misia Uszatka, Ławeczki Tuwima czy Fortepianu Rubinsteina.

Na szczególną uwagę zasługuje Biała Fabryka (Muzeum Włókiennictwa) oraz znajdujący się w podwórku Pasaż Róży. Ten ostatni warto oglądać podczas zachodu słońca, wrażenie będzie niesamowite.

Łódź dla dzieci

Najmłodsi nie przepadają za spacerami po mieście, chyba że Szlakiem Bajki, na którym czekają postaci z ulubionych bajek. Miś Uszatek, Kot Filemon, Wróbelek Ćwirek to tylko niektóre z nich. Najczęściej witają dzieci przed wejściem do ZOO z Orientarium, Ogrodu Botanicznego z Palmiarnią czy Aqua Parku.

Największą atrakcją dla dzieci jest Mandoria pod Łodzią. To park rozrywki dla całej rodziny, w którym można świetnie się bawić przez kilka godzin. Na gości czekają karuzele, zjeżdżalnie, piracki statek oraz wiele innych pomysłów.

Inne atrakcje w Łodzi

W Łodzi nie można się nudzić, zawsze się coś dzieje. Słynna Manufaktura to nie tylko centrum handlowe, ale także rekreacyjne, odbywają się tu liczne koncerty i wystawy.

Warto także pospacerować po Księżym Młynie, Starym Cmentarzu lub Cmentarzu Żydowskim i na chwilę cofnąć się w czasie.

Miłośnicy nauki powinni zaplanować wizytę w Experymentarium oraz EC1. To nowoczesne i interaktywne muzea, które w przystępny sposób wyjaśniają zawiłe zagadnienia fizyki, chemii i innych dziedzin nauki.

Jeden weekend to stanowczo za mało, by poznać wszystkie Atrakcje w Łodzi, dlatego wielu turystów chętnie odwiedza ją ponownie.