Przeznaczenie kolczatek drogowych

koralewscy.pl krol (13) .jpg

Kolczatka drogowa jest idealnym zabezpieczeniem przed wjazdem na teren prywatny lub firmowy. Może być zamontowana niezależnie lub być połączona ze szlabanem parkingowym. Kolczatka drogowa to stalowa konstrukcja, która wykonana jest z profili oraz cienkiej blachy wierzchniej. Jest zabezpieczona przed korozją poprzez malowanie specjalną farbą lub cynkowanie ogniowe.

Kto zajmuje się montażem kolczatek drogowych?

Kolczatka drogowa stosowana jest najczęściej w miejscach użyteczności publicznej, gdzie jest wzmożona kontrola ruchu. Będą to lotniska, parkingi szpitalne lub hotelowe itp. Montaż kolczatek drogowych należy zlecić firmie, która specjalizuje się w usługach tego rodzaju. Oferuje ona kompleksowe usługi, począwszy od pomocy w wyborze odpowiedniej kolczatki, poprzez wykonanie projektu, przeprowadzenie montażu, konserwacji, na serwisowaniu skończywszy.

Jak można podzielić kolczatki?

Kolczatki drogowe można podzielić w zależności od obciążeń. Wyróżnić tu można kolczatki parkingowe, których konstrukcja wytrzyma obciążenie do 3,5 tony oraz drogowe, przystosowane do przyjmowania nawet dużych ciężarów – aż do dwunastu ton.Kolczatki drogowe różnią się wykończeniem powierzchni. Mogą być ocynkowane ogniowo lub lakierowane w żółto-czarne pasy. Kolczatki mają także rozmaite sposoby montażu. Mogą być podziemne, montowane na specjalnym fundamencie i nawierzchniowe, instalowane bezpośrednio na nawierzchni.Kolczatki drogowe mogą mieć także różne kierunki zabezpieczenia. Dzielą się na dwustronne i jednostronne, które zabezpieczają wyjazd albo wjazd.

Jakie mechanizmy mogą być stosowane w kolczatkach drogowych?

Ze względu na rodzaj zastosowanego mechanizmu kolczatki drogowe mogą być sprzężone ze szlabanem, z którym połączone są z nim specjalnym cięgnem. Natomiast kolczatki automatyczne są bardzo popularne, obsługiwane zdalnie, przy pomocy pilota. Innym rodzajem są kolczatki bezwładnościowe. W urządzeniach tych kolce chowają się pod naciskiem, natomiast samoczynnie podnoszą się po przejechaniu podjazdu. W takim wypadku przejazd przez kolczatkę możliwy jest tylko w jedną stronę.Wybierając kolczatkę drogową, trzeba wziąć pod uwagę także warunki, jakie panują na terenie, na którym ma być ona położona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kolczatka drogowa.