Na czym polega odkwaszanie organizmu?

Na czym polega odkwaszanie organizmu?

Produkty kwasowe, takie jak tłuste mięso, nabiał, jajka, cukier i słodycze, a także słodzone napoje, spożywane w nadmiarze, mogą prowadzić do zakwaszenia organizmu, podobnie jak przewlekły stres i stosowanie używek. Przypadłość ta, nieleczona, może prowadzić do rozwinięcia się wielu poważnych chorób, takich jak cukrzyca, alergie, otyłość, miażdżyca i wiele innych.

Jakie są objawy zakwaszenia organizmu?

Najczęstszym objawem zakwaszenia organizmu jest spadek kondycji, a także gorsza zdolność koncentracji i radzenia sobie w sytuacjach stresujących. Pojawić się mogą również silne bóle głowy, zgaga, apatia, zmęczenie, wzdęcia, bóle mięśni i stawów oraz częste infekcje. Zaniepokoić powinien także gwałtowny przyrost wagi lub brak jakichkolwiek efektów odchudzania i nadmierna nerwowość.

Sposoby na odkwaszanie organizmu

Do walki ze skutkami zakwaszania organizmu można włączyć odpowiednie suplementy, ale podstawą leczenia będzie zmiana diety. Produkty kwasowe należy mocno ograniczyć lub zrezygnować z nich całkowicie, natomiast do jadłospisu trzeba wprowadzić więcej tych o odczynie zasadowym. Produktami takimi będą: cytryna, kasze jaglane, gryczane, świeże warzywa i owoce, oprócz borówek.Sposobem na odkwaszenie organizmu może być wprowadzenie do diety oliwy z oliwek i innych olejów roślinnych. Wskazane jest także picie zielonej herbaty i kawy zbożowej.

Co jeszcze zrobić, aby odkwasić organizm?

Każda osoba, która chce odkwasić swój organizm, powinna regularnie spożywać niewielkie posiłki, od dwóch do pięciu dziennie. Organizm należy również odpowiednio nawadniać, pijąc dziennie od dwóch do trzech litrów niegazowanej wody. Doskonałą metodą na odkwaszanie organizmu jest codzienne wypijanie szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny.Bardzo ważne jest także, aby zrezygnować całkowicie z picia alkoholu i palenia papierosów oraz zapewnić sobie odpowiednią ilość snu. Można także zacząć uprawiać sport, dostosowany do swoich sił i możliwości oraz korzystać z sauny, która oczyszcza skórę z toksyn.