Szukasz dobrego fryzjera w Szczecinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Pielęgnacja włosów nie polega jedynie na stosowaniu odpowiednich kosmetyków i odżywianiu włosów, lecz także na ich regularnym podcinaniu. W tym przypadku najlepiej udać się do fryzjera, który po diagnozie stanu naszych włosów podpowie, na jakiej długości konieczne jest strzyżenie. Okazuje się jednak, że fryzjer fryzjerowi nierówny. Dlaczego tak jest? Czemu jeden fryzjer jest dobry, a drugi ma gorsze opinie?

Czym różni się dobry fryzjer od przeciętnego?

Dobry fryzjer to ktoś, kto przede wszystkim potrafi słuchać i spełniać życzenia swoich klientek. Dla niego 4 cm to 4 cm nie więcej. Nigdy nie zdarza mu się działać wbrew oczekiwaniom klientek. Fryzjer określany mianem dobrego stale bierze udział w szkoleniach i poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności. Ciągle czuje niedosyt i pomimo zdobytych kwalifikacji i wyróżnień, jest skromnym człowiekiem. Dobry fryzjer zadaje też dużo pytań oraz podtrzymuje dobrą relację z klientem. Wszystko po to, by zdobyć jego zaufanie.
Co innego, gdy mamy do czynienia z przeciętnym fryzjerem. W tym przypadku musimy liczyć się z tym, że wykonywana przez taką osobę praca, będzie skupiała się na ilości klientek, a nie na jakości świadczonych usług. Mało tego, porządek i higiena w takim salonie mogą także pozostawiać wiele do życzenia. Przeciętny fryzjer uważa zazwyczaj, że zdobyte raz umiejętności, wystarczą mu na bardzo długi czas. Nie widzi potrzeby ciągłego szkolenia się i zdobywania nowych umiejętności.
Jak widać, różnica pomiędzy dobrym a przeciętnym fryzjerem jest znacząca. Jakość usług jest w tym wypadku bardzo ważna, ponieważ włosy stanowią kluczowy element naszego wizerunku. Panowie mają znacznie łatwiej, ponieważ dla większości z nich renoma fryzjera jest bez znaczenia. Zdecydowanie gorzej mają kobiety, ponieważ ciężko im zaufać przeciętnemu fryzjerowi. Tym bardziej, gdy już kiedyś się zawiodły.

Stylizacja fryzur na wysokim poziomie – do kogo się udać?

Szukając dobrego fryzjera najlepiej zapytać znajomych o salony, które mogliby polecić. To najbardziej rzetelne źródło informacji. Okoliczne salony można też sprawdzić na portalu https://www.moment.pl/fryzjer/szczecin. Mając adresy kilku salonów, warto zerknąć też na portale społecznościowe, gdzie często fryzjerzy prowadzą swój fanpage. Z ich profilu można naprawdę dużo się dowiedzieć. Pomocne będą też fora internetowe i rankingi, które punktują salony ze względu na jakość świadczonych usług.
Na wymienionym powyżej portalu znajdziemy nie tylko salony fryzjerskie, lecz także polecane gabinety kosmetyczne, które oferują m.in. modelujące zabiegi na ciało i twarz. Dzięki nim będziemy mogły w pełni przygotować się do rozpoczęcia sezonu letniego. Bo przecież, która z nas nie chciałaby się pochwalić jędrnym i zgrabnym ciałem? Piękna sylwetka i dobrze dobrana fryzura z pewnością podwyższą naszą atrakcyjność.