Organizujesz wesele – nie zapomnij o autokarze dla gości

Organizujesz wesele – nie zapomnij o autokarze dla gości

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie zleci się tego specjalistycznej firmie. Mnogość szczegółów może przerażać i trudno się dziwić, że większość par przygotowania zaczyna z przynajmniej kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. Wśród wielu kwestii, jakimi trzeba się zając warto też pomyśleć o transporcie dla gości.

Czy wynajem autokaru na wesele nadal ma sens?

W dobie, gdy prawie w każdej rodzinie jest przynajmniej jeden samochód Wynajem autokaru na wesele nie wydaje się już koniecznością. Jest to jednak miły gest wobec gości, zwłaszcza jeśli na imprezie nie rezygnujemy z alkoholu.

Zorganizowanie transportu dla gości będzie szczególnie mile widziane gdy w miejscu ślubu lub wesela ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Oraz gdy te dwa miejsca są od siebie mocno oddalone.

Czy można zarezerwować autokar na krótko przed weselem?

Organizacja transportu dla gości często nie znajduje się na liście priorytetów. Właśnie dlatego wiele par zwleka z tym niemal do ostatniej chwili, często słusznie wypytując, czy goście są w ogóle zainteresowani takim udogodnieniem.

Jednak jeśli wesele ma być na dużą liczbę osób lepiej z tym nie zwlekać i dokonać rezerwacji kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Dzięki temu łatwej znaleźć przewoźnika i wynegocjować korzystną cenę.

Umowa przede wszystkim

Wynajmując autokar na wesele warto zmusić się choćby do minimum formalności. Podpisanie umowy z przewoźnikiem zagwarantuje nam cenę i to, że autokar faktycznie pojawi się w dniu ślubu.

Warto by w umowie były zawarte zapisy, co się stanie w przypadku awarii autokaru. Częścią umowy powinien być ramowy harmonogram, gwarantujący wybrną liczbę przejazdów gości o określonych godzinach.