Atrakcyjne piersi w 10 minut dziennie! Poznaj proste ćwiczenia na biust

Kobieta po ćwiczeniach na ujędrnienie biustu

Kształtny biust to marzenie właściwie każdej kobiety. Piersi to zdecydowany atrybut kobiecości i zmysłowości, który chętnie eksponujemy światu. Niemniej jednak, wygląd i kształt biustu w dużej mierze uzależniony jest od nas samych – naszego trybu życia i aktywności fizycznej. Z wiekiem piersi tracą jędrność, stając się mniej atrakcyjne. Na szczęście istnieje kilka ćwiczeń, które sprawią, że wykonując je systematycznie każdego dnia zapobiegniemy utracie jędrności piersi, a nawet możemy wpłynąć na jej poprawę! Oto kilka wskazówek jak trenować, by mieć piersi marzeń!

Trening z ciężarkami

Wysiłek fizyczny wpływa na wygląd całej sylwetki, jeżeli uprawia się go regularnie. Możemy również kształtować daną część ciała dzięki treningowi z ciężarkami, to jak na razie najskuteczniejsze ćwiczenia na biust jakie możemy wdrożyć do codziennej rutyny. Istnieje wiele kombinacji treningu z wykorzystaniem ciężarków, jednak na początek warto wybrać te najlżejsze, czyli 0,5 lub 1 kg. Wówczas zapewnimy sobie niezły wycisk, nie narażając się jednocześnie na zakwasy czy nadwyrężenie mięśni i stawów.

Jest to kluczowe, szczególnie w przypadku osób początkujących – zbyt duże obciążenie narzucone na sam początek przygody z treningami może skutkować poważnymi kontuzjami. Ćwiczenia na biust, jakie sprawdzają się najlepiej to takie, w których angażujemy przede wszystkim mięśnie klatki piersiowej, ramion i górnej części pleców.

Podniesienie i ujędrnienie biustu to nie jedyny pozytywny skutek regularnych ćwiczeń z ciężarkami – to przede wszystkim wzmocnienie mięśni tych wymienionych partii, dzięki czemu postawa zdecydowanie się poprawi, a co za tym idzie, także wygląd naszego biustu.

Przykładowe ćwiczenie z ciężarkami jest następujące:

  1. Stań w rozkroku, pochylając się do przodu, utrzymując proste plecy.
  2. Rozłóż ręce na boki, lekko uginając lekko łokcie.
  3. Powolnym ruchem złącz ręce trzymając hantle, a następnie rozłóż je do pozycji początkowej.

Takie ćwiczenie warto powtórzyć w co najmniej 3 seriach po 10 powtórzeń. Mimo swojej niepozorności, z pewnością sprawi, że nasze mięśnie rąk i klatki piersiowej dadzą o sobie znać! Więcej o treningu z ciężarkami przeczytać możesz na http://www.dom-zdrowia.pl/4-skuteczne-cwiczenia-na-podniesienie-i-ujedrnienie-biustu/.

Codzienna aktywność fizyczna z naciskiem na górną partię mięśni

Aktywność fizyczna ma niezwykle istotny wpływ na zdrowie i wygląd człowieka. Pozwala poprawić nie tylko sylwetkę, ale przede wszystkim samopoczucie, a także dodać masę energii.

Jeżeli zależy nam na poprawie wyglądu naszych piersi, to codzienne ćwiczenia na biust są zdecydowanie dobrym pomysłem. Nie musi to być jednak regularny trening tych partii i powtarzające się ćwiczenia, ale np. uprawianie sportu, który w dużej mierze polega na używaniu górnej części ciała i jej mięśni, np. koszykówka czy siatkówka.

To pozwoli rozwijać ogólną sprawność, a przede wszystkim w przyjemny sposób ukształtuje mięśnie klatki piersiowej i ramion, co będzie miało ogromny wpływ na wygląd piersi. Warto również pamiętać o tym, że w przypadku większego biustu konieczna jest odpowiednia asekuracja w trakcie ćwiczeń. Dobry stanik sportowy pozwoli na utrzymanie piersi w miejscu, dając komfort podczas treningu. Dodatkowo zapobiegnie to rozciąganiu się skóry, która może stać się mało atrakcyjna.

Pompki w różnych kombinacjach

Kobieta robi pompki w celu ujędrnienia piersi

Najpopularniejszym ćwiczeniem, które doskonale kształtuje siłę i wytrzymałość, a przy tym rozwija mięśnie klatki piersiowej są pompki w najróżniejszych wersjach. Dla początkujących zaleca się wykonywanie ich w wersji „damskiej”, która polega na schodzeniu do podłogi na ugiętych rękach, jednak w podporze ciała na kolanach. To ćwiczenie jest znacznie łatwiejszą wersją klasycznych pompek, i zaleca się ich wykonywanie osobom, które dotychczas nie trenowały w ten sposób. Mimo pozornie łatwego poziomu tego ćwiczenia nawet dla początkujących jest ono dość wymagające, a przede wszystkim taka forma ćwiczenia na biust jest niezwykle skuteczna w walce o podniesienie i ujędrnienie biustu. O tym, jak właściwie wykonywać damskie pompki na podniesienie i ujędrnienie biustu, przeczytasz na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/jedrne-podniesione-piersi-te-cwiczenia-na-biust-to-umozliwia/.

O czym bezwzględnie pamiętać?

Początki bywają trudne, jednak systematyczność i sumienność w ćwiczeniach jest kluczowa by szybko zauważyć pierwsze efekty. Chcąc podkręcić swój metabolizm i przede wszystkim zagrzać organizm do walki, warto wprowadzić racjonalną dietę i utrzymywać odpowiedni poziom nawodnienia – tylko wtedy mięśnie będą rozwijały się w zdrowy i zbilansowany sposób. Walka o podniesienie i ujędrnienie biustu powinna odbywać się w sposób holistyczny, czyli całościowy – nawet regularne ćwiczenia bez odpowiedniej diety nie przyniosą nam nigdy oczekiwanych efektów!

Pamiętajmy, że są także bezwysiłkowe ćwiczenia, które poprawią wygląd kobiecego biustu. O nich dowiesz się z artykułu na http://www.dom-mody.pl/jedrne-piersi-oto-zestaw-codziennych-cwiczen-na-biust/.

O autorze:
Aleksandra Karcz – pisarka,
autorka licznych artykułów i felietonów lifestyle.
Absolwentka Akademii Ekonomiczno Humanistycznej w Warszawie.

Źródło: