Przeprowadzka – jak się przygotować?

Przeprowadzka to zawsze bardzo ekscytujące wydarzenie. Może wiązać się jednak z licznymi niespodziankami. I stresem, że zapomni się o czymś ważnym. O czym trzeba pamiętać, przeprowadzając się do nowego miejsca, w co je wyposażyć, by móc z niego od razu swobodnie korzystać?

Środki zachowania czystości

O środkach zachowania czystości bardzo często się nie myśli. A powinny być pierwszymi rzeczami, których używa się na nowym mieszkaniu. Każdą powierzchnię należy zawsze dokładnie umyć po remoncie lub poprzednich współlokatorach. By od razu zaprowadzić swój porządek.

Najbardziej przydatnymi środkami, które można kupić na nowe mieszkanie są:

– płyn do naczyń l
– kapsułki
– płyn nabłyszczający do zmywarki. Do tego oczywiście gąbki i ścierki. Poza tym też mleczko do czyszczenia powierzchni łazienkowych i kuchennych oraz płyn do mycia podłóg. To niemal obowiązkowy zestaw początkowy.

Potrzeby należy określić

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, by kupować to, co będziemy w stanie wykorzystać. Jeżeli w twoim mieszkaniu nie ma zmywarki albo jest, ale będziesz mieszkać sama i nie planujesz jej używać, to Płyn nabłyszczający do zmywarki zostaw na sklepowej półce.

Chemia gospodarcza może też być łatwo zastąpiona przez mieszanki robione własnoręcznie. Jeżeli znasz takie receptury, to wiesz, że często są dużo tańsze, a tak samo skuteczne, jak najbardziej markowe płyny. Z tych, które można znaleźć w sklepach.

Dlaczego to tak ważne?

Wprowadzając się do czystego i wręcz pachnącego mieszkanka, w ogóle o tym nie myślimy. Ale prawda jest taka, że by komfort przebywania w danym miejscu nie zmniejszał się, trzeba cały czas dbać o jego czystość. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu trzeba wyczyścić wszystkie miejsca w domu. By brud nie miał szansy się zebrać.

Zbagatelizowanie tej kwestii bardzo szybko przełoży się na to, że ewentualne doprowadzenie do porządku zamiast szybkich dwóch kwadransów, będzie wymagało poświęcenia kilku godzin. Brud też nie działa dobrze na sprzęty – skraca życie lodówkom, zamrażarkom czy nawet czajnikom.