Jak wygląda zabieg zamykania naczynek?

Zabiegi kosmetyczne, dbanie o urodę to w dzisiejszym świecie norma. Wiele osób decyduje się często na wizytę w gabinetach medycyny estetycznej. Wszystko po to, żeby lepiej wyglądać, pozbyć się kompleksów lub usunąć pewne widoczne zmiany na ciele. Jednym z popularnych zabiegów jest zamykanie naczynek. Jest to sposób na pozbycie się tak zwanych pajączków naczyniowych.

Zamykanie naczynek – pierwsze kroki

Pierwsze, co warto zrobić przed podjęciem decyzji o zabiegu zamykania naczynek, to konsultacja z lekarzem. Pamiętajmy, że każde zmiany na skórze, czy też ciele, zanim zostaną usunięte lub będą poddawane jakimś działaniom, należy sprawdzić pod względem zdrowotnym.

Czasem wystarczy jedna wizyty u specjalisty, żeby dowiedzieć się, czy pajączki na twarzy bądź na nodze można w łatwy sposób zlikwidować. Oczywiście podczas takiej wizyty lekarz powinien nas poinformować o zaleceniach i przeciwwskazaniach. To zawsze jest bardzo istotne.

W jaki sposób usuwane są pajączki naczyniowe?

Po konsultacji lekarskiej następnym krokiem jest umówienie się na zabieg oraz odpowiednie przygotowanie się do niego. Najczęściej zamykanie naczynek wykonuje się za pomocą lasera. Ten sposób usunięcia pajączków jest szybki, skuteczny i bezpieczny.

Zamykanie naczynek przy użyciu lasera wygląda tak, że wiązka lasera prowadzi do podgrzania hemoglobiny, a to skutkuje zamknięciem rozszerzonych i poskręcanych naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu nie dochodzi do żadnego uszkodzenia skóry, co dla wielu pacjentów jest bardzo ważne.

Ile zabiegów należy wykonać do usunięcia niechcianych naczynek?

Ilość przewidzianych zabiegów zależy od wielkości naczynek. Jeśli są one małe, wystarczy czasem jedna wizyta w gabinecie. Jeśli jednak borykamy się ze zmianami w większych naczyniach, to powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. W przypadku dużych pajączków przeprowadza się nawet 6 zabiegów.

Zamykanie naczynek przy pomocy lasera jest jednym z lepszych dostępnych obecnie rozwiązań. Laserowe usuwanie pajączków jest zabiegiem nieinwazyjnym. Pacjent tuż po zabiegu może udać się do domu i dalej wykonywać codzienne czynności. Oczywiście należy stosować się do zaleceń lekarza, które przede wszystkim mówią o tym, żeby nie przegrzewać miejsc objętych zabiegiem, nie brać gorących kąpieli, nie korzystać z sauny i nie ćwiczyć zbyt intensywnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki