Wyposażenie nowoczesnej kuchni

Jakie sprzęty i elementy zastawy musisz mieć, by sprawnie przygotowywać posiłki oraz podawać je w bardzo estetycznej formie?

Gustowna i funkcjonalna kuchnia wymaga odpowiedniego projektu oraz przemyślanego doboru detali. Dzięki właściwemu podejściu zyskasz przyjemne miejsce, w którym z radością będziesz przygotowywać posiłki dla bliskich.

Sprzęty kuchenne, które musisz mieć!

Aby codzienne korzystanie z kuchni przebiegało sprawnie, warto skorzystać z urządzeń ułatwiających podstawowe czynności. Choć wciąż są tacy, którzy uważają je za zbędne, wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia.

  • Mikrofalówka – dzięki niej szybko podgrzejesz każde danie, rozmrozisz coś, a nawet odkazisz gąbkę do mycia naczyń. Istnieje także wiele przepisów na przygotowanie potraw, ciast, właśnie w mikrofali.
  • Ekspres do kawy – docenia go każdy kawosz. W kilka chwil, bez Twojego nadzoru przygotuje Twój ulubiony napój.
  • Czajnik elektryczny – wygoda i bezpieczeństwo. Tego rodzaju czajnik nie wywoła katastrofy, gdy zdarzy Ci się zapomnieć, że przygotowujesz herbatę. Wybierz estetyczny design, który będzie pasował do aranżacji Twojej kuchni.
  • Termomix – wielofunkcyjne urządzenie, które zastąpi mnóstwo innych sprzętów. Sieka, uciera, waży, podgrzewa, gotuje, blenduje, ugniata, emulguje, smaży, mieli, ubija, rozpuszcza. Niezastąpiony w szybkim przygotowywaniu posiłków.

Zastawa stołowa – jaką wybrać i czym się kierować?

W Twoim domu nie może zabraknąć talerzy głębokich, talerzy płytkich dużych oraz małych i talerzyków deserowych. Liczba sztuk w komplecie powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Jeśli planujesz urządzać przyjęcia na kilkanaście osób, kup tyle talerzy, sztućców, filiżanek, by dla każdego starczyło plus jakiś zapas. Dodatkowe talerze są szczególnie ważne w sytuacji, gdy wybrany komplet jest unikatowy i w razie awarii, nie będzie możliwe uzupełnienie go. Kupuj talerze oryginalne, dekoracyjne i talerze kwadratowe na sztuki, by do kompletu dobrać około 2-3 sztuk ekstra. Nie zapomnij o wazie do zupy, sosjerkach, półmiskach, miseczkach do dipów oraz salaterkach.

Zadbaj również o to, by w Twojej kuchni znalazły się komplety filiżanek, szklanek oraz komplety kieliszków do trunków, które zwykle podajesz. Najpopularniejsze są kieliszki do wina, drinków, wódki oraz likierów.

Zagospodaruj swoją kuchnię w taki sposób, by przebywanie w niej dawało Ci radość i mnóstwo inspiracji.