Włączniki sterowane pilotem – najważniejsze zalety

Czy korzystanie z oświetlenia może być wygodniejsze? Czy możliwe jest, by zmieniając parametry oświetlenia, zmniejszać rachunki za prąd? Rynek podsuwa nam wiele ciekawych propozycji. Wśród nich na uwagę zasługują włączniki sterowane pilotem. Nie tylko oferujące większą funkcjonalność od klasycznych odpowiedników. Co jeszcze wyróżnia szklane panele, w których kryje się technologia, pozwalająca na sterowanie za pomocą pilota?

Wygodne sterowanie

Tradycyjne włączniki wymagają podejścia do nich, aby móc włączyć lub wyłączyć oświetlenie. To niepraktyczne, w szczególności poruszając się pomiędzy piętrami domu. Mało komfortowe tym bardziej, gdy mamy zajęte ręce i musimy odstawić walizkę bądź reklamówkę z zakupami, aby włączyć lampę. Co więcej, zdarza nam się zapomnieć o wyłączeniu światła w pomieszczeniu, z którego wychodzimy.

Powyższe sytuacje są dowodem na to, że klasycznym włącznikom daleko do wygody użytkowania, a już na pewno nie ma mowy o ekonomii i niższych rachunkach za energię elektryczną.

Zupełnie inaczej rzecz się ma, gdy tradycyjne włączniki zostają zastąpione produktami pozwalającymi na sterowanie pilotem. Tego typu włączniki znaleźć można w ofercie sklepu https://gajwer.pl/. Na czym polega sposób działania? Na wykorzystaniu drogi radiowej. Montaż nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji ani wytyczania nowych miejsc na ścianach. Jest zatem prosto, z zyskiem w postaci komfortu i oszczędności. Na czym oszczędzamy?

Oszczędności widoczne na rachunkach

Prąd należy do drogich mediów, ale bez niego nie wyobrażamy sobie życia. Większość artykułów gospodarstwa domowego, lampy oraz instalacje zewnętrzne, wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Pobór prądu jest zatem całkiem spory. Oszczędzać można wybierając sprzęty odpowiedniej jakości i zaliczane do klasy energooszczędnych, ale to tylko jedno z rozwiązań.

Włączniki sterowane pilotem pozwalają zarówno na włączanie, jak i wyłączanie oświetlenia. Służą również do zwiększania bądź zmniejszania natężenia światła. Nadają się do zintegrowania ze ściemniaczami. Co więcej, tego typu włączniki mogą odpowiadać za sterowanie lampami, klimatyzacją, a nawet zewnętrznymi roletami.

Niewielka zmiana natężenia światła wpływa na niższe zużycie prądu, a najczęściej niepotrzebne nam jest oświetlenie o maksymalnym natężeniu, by komfortowo korzystać z domowych przestrzeni. Gdy zapomnimy wyłączyć lampę w danym pomieszczeniu, możemy skorzystać z pilota, by to zmienić, bez konieczności powrotu do danego pokoju. Wygodniej i ekonomiczniej – na tym to polega!

Nowoczesny, a zarazem uniwersalny design

Włączniki sterowane pilotem mają postać szklanych paneli. Są eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, przy tym designerskie. Nie brakuje im uniwersalnych cech, które pozwalają na dopasowanie do dowolnej aranżacji.

Jeśli liczymy na oszczędności, komfortowe i ekonomiczne użytkowanie nie tylko oświetlenia, a także okazję do podkreślania charakteru aranżacji za pomocą światła, włączniki sterowane pilotem spełnią nasze oczekiwania.