Autobusy w Tarnowie

Autobusy w Tarnowie

Tarnów jest miastem położonym w województwie małopolskim. Do 1998 roku był on stolicą województwa tarnowskiego. Jest położony w świetnej lokalizacji, gdyż dzieli go niedaleka odległość od Krakowa oraz Rzeszowa czy też Kielc.

Jak dojechać do Tarnowa?

Autobus Tarnów kursuje codziennie również w święta, dzięki czemu zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą się przedostać z innych miast do Tarnowa lub z Tarnowa wyjechać do Krakowa czy Kielc. Warto też dodać, że linia autobusowa z tego miasta wyjeżdża najczęściej spod dworca, z którego można z łatwością dostać się do centrum na rynek.

W jaką najdalszą trasę może pojechać autobus z Tarnowa?

Autobusy z Tarnowa kursują na różnych relacjach krótszych i dłuższych, jednak jedną z najdłuższych odległości, jakie można przebyć, jest połączenie Tarnów- Lwów, czy Tarnów- Kijów oraz Tarnów- Wiedeń. Dzięki temu można się z łatwością dostać nawet za granicę za pośrednictwem autobusu.

W jakich godzinach kursują autobusy?

Autobusy w Tarnowie kursują praktycznie przez całą dobę, gdyż można pojechać połączeniami dostępnymi zarówno w nocy, jak i w dzień. Tym sposobem zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą się dostać do pracy czy do szkoły lub w dalsze miejsce podróży bez żadnego problemu. Dobrze jest jedynie sprawdzić rozkład w okresie świątecznym, który może być nieco inny niż w dni powszednie.

Jak można kupić bilet na autobus w Tarnowie?

Jeśli wybiera się zwykły miejski autobus, to są bilety dostępne na dworcach lub też w samych autobusach, w których umieszczone są biletomaty. Można też kupić bilet w kioskach. Warto pamiętać, że bilety do autobusu, który jedzie na przykład do Wiednia czy Lwowa lub Krakowa, to najczęściej kupuje się je bezpośrednio u kierowcy. Dlatego też dobrze jest wcześniej zapytać się przewoźnika o cenę biletu także w powrotną stronę.

Należy dodać, że często w przypadku kupienia biletów w obie strony może być cena nieco niższa, niż gdy kupuje się bilet tylko w jednym kierunku. Dobrze jest też pamiętać, że ceny biletów mogą ulegać zmianie.