Gogle Oakley – jaki model wybrać?

Istnieje wiele firm, które oferują gogle narciarskie i snowboardowe. Jedne mniej, drugie bardziej znane. Gogle Oakley są bezsprzecznie w czołówce najchętniej wybieranych modeli. Sprawdźmy, co je wyróżnia na tle innych oraz jakie warianty w tym sezonie będą najodpowiedniejsze.

Zakup gogli do sportów zimowych nie powinien być przypadkowy. Warto wcześniej się nieco przygotować, aby wybrać dla siebie model, który zagwarantuje bezpieczeństwo, komfort podczas jazdy, wygodę i przede wszystkim będzie zgodny z Twoim gustem. Firma Oakley, która na rynku funkcjonuje od 1975 roku, jest amerykańskim przedsiębiorstwem z siedzibą w Kalifornii. W swojej ofercie zgromadzi kilkadziesiąt modeli gogli, w różnych wariantach cenowych.

Wybór gogli – co wziąć pod uwagę?

W związku z tym, że sporty zimowe są coraz bardziej popularne, firma Oakley wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mają różne preferencje. Osoby, które noszą na co dzień okulary korekcyjne, bez problemu znajdą w ofercie gogle przystosowane do takich okoliczności. Tego typu gogle powinny być odpowiednio duże i wyposażone w specjalną ramkę, w której zamieścisz swoje okulary. Po założeniu obu par, gogle powinny ściśle przylegać do twarzy, ale jednocześnie nie uciskać.

Wybierając swój model gogli Oakle, weź pod uwagę preferencje stylistyczne, ale też to, aby były one zgodne z Twoim kształtem twarzy. Czasem najmodniejsze modele okazują się zbyt ciasne, za duże albo po prostu niedopasowane do Ciebie. To właśnie dlatego producenci wypuszczają na rynek coraz to nowsze modele, które zapewnią komfort każdemu.

Decydując się na zakup gogli, warto też wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • pole widzenia, które powinno być jak najszersze;
  • filtr UV, który zapewni bezpieczną i komfortową jazdę na stoku, kiedy promienie słońca odbijają się od śniegu;
  • kolor soczewek, który powinien być adekwatny do warunków pogodowych;
  • system anti-fog, który chroni szybę przed zaparowaniem;
  • kształt szyb – w goglach dostępne są warianty szyb sferycznych oraz płaskich. Te pierwsze są znacznie bardziej przyjazne podczas jazdy, ponieważ ramka gogli nie ogranicza pola widzenia.

Gogle Oakley – co je wyróżnia?

W związku z tym, że firma Oakley działa na rynku już od ponad 40 lat, ma na swoim koncie wiele doświadczeń, które pozwoliły im dojść do perfekcji w tworzeniu gogli narciarskich i snowboardowych. W ofercie znajdziesz więc wyłącznie funkcjonalne produkty, wykonane z dbałością o każdy detal. Wśród nich warianty damskie oraz męskie. Wszystkie wyposażone w opływowy kształt ramki, co zapewnia szerokie pole widzenia i sprawia, że te idealnie dopasowują się do kasków. Wbudowane w gogle Oakley wentylatory, zapewniają doskonałe odparowywanie gogli, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Warto też dodać, że soczewki, w jakie wyposażono gogle tej marki, sprawdzą się w szerszym zakresie warunków świetlnych niż standardowe soczewki. Opatentowana technologia soczewek PRIZM™ od Oakley, skutecznie blokuje fale świetlne wzdłuż spektrum barw, ponadto zwiększa widoczność konturów płatków śniegu, wypukłości i struktury. Z kolei technologia High Definition Optics® (HDO), gwarantuje najwyższy poziom przejrzystości i ochrony przed uderzeniami, a F3 ANTI-FOG pomaga zabezpieczać soczewki przed wilgocią.

W ofercie gogli Oakley znajdziesz liczne warianty stylistyczne i kolorystyczne, o różnych kształtach i kolorach oprawek, a także różnych barwach szkieł. Możesz je więc z powodzeniem dopasować do swojego stylu, jaki preferujesz na stoku, koloru kasku czy kombinezonu. Bez względu na to, jaki model wybierzesz, dzięki wysokiej jakości, która charakteryzuje gogle marki Oakley, będziesz zadowolony!