Ćwiczenia na podniesienie i ujędrnienie biustu. Jak wykonywać ćwiczenia na biust?

Preferencje co do wyglądu idealnego biustu są różne w zależności od osoby. Jedne kobiety wolą duży biust, inne preferują mały. Jednak skrytym marzeniem każdej kobiety jest, aby jak najdłużej pozostał on elastyczny oraz jędrny. Co do wielkości piersi nie możemy zbyt wiele zmienić w naturalny sposób (nie mówię tutaj o operacjach czy zabiegach powiększających biust). Natomiast dzięki ćwiczeniom fizycznym oraz nowej generacji preparatom możemy nieźle poprawić wygląd skóry! Zresztą ile korzyści przynosi aktywność fizyczna nie raz pewnie przekonałaś się na własnej skórze. Ujędrnienie, wzmocnienie, elastyczność to wszystko osiągamy dzięki stosowaniu odpowiedniej formy treningowej. A więc do dzieła, zobacz jakie ćwiczenia biustu do Ciebie na dziś przygotowałam.
Aby wzmocnić mięśnie biustu trzeba skupić się na wzmocnieniu mięśni klatki piersiowej oraz ramion. Oczywiście, nie chodzi tutaj o rozbudowywanie ramion, a jedynie o ich podkreślenie.
Dla uzyskania najlepszych rezultatów każde ćwiczenie należy wykonywać seriach 20 x 3, czyli 20 powtórzeń, przerwa i tak trzy razy.

Jakie ćwiczenia na powiększenie biustu?

1. Pompki damskie

Te ćwiczenia na jędrność biustu poprawnie wykonywane świetnie wyrzeźbi okolice klatki piersi.
Można również wykonać trochę zmodyfikowaną wersję pompki, tak zwaną pompkę damską. Wystarczy, że zamiast na wyprostowanych nogach będziesz unosić się na zgiętych kolanach.
Jak wykonać to ćwiczenie?
Po prostu kolana przylegają do maty, ręce wyprostowane w łokciach, szerzej niż barki. Nie unoś bioder do góry. Znajdują się one cały czas w linii prostej. Unosimy klatkę piersiową do dołu z wdechem i wracamy do góry z wydechem. Łokcie skierowane na zewnątrz. Głowa jest przedłużeniem tułowia.

2. Unoszenie ramion ku górze

Do tego ćwiczenia na podniesienie biustu będziesz potrzebowała obciążenie. Możesz użyć handelek, jeśli posiadasz lub użyć butelek do wody. Masa takiego obciążnika powinna wynosić ok. 1 -3 kg.
Opis ćwiczenia
Ułóż się wygodnie na podłodze lub macie. Biodra przylegają do maty. Nogi zgięte w kolanach przylegają do ziemi. Ręce wyprostowane centralnie przed klatką piersiową. Następnie skieruj ręce na zewnątrz, opuść do dołu. Wdychaj powietrze zbliżając ręce w swoim kierunku, wydychaj kierując je ku górze.

3. Przeciwne rozpiętki z hantlami w opadzie tułowia

Ustaw się w pozycji stojącej, nogi na szerokość ramion. Hantle trzymaj w dłoniach nad chwytem. Ugnij kolana oraz pochyl się głęboko do przodu uginając staw biodrowy. Plecy wyprostowane. Ramiona z obciążeniem zwisają do dołu. Jeśli już przyjęłaś taką pozycję to zabieramy się do ćwiczenia na ujędrnianie biustu.
Na wydechu, utrzymując łokcie lekko ugięte, odwódź hantle od siebie w ruchu półokrągłym do wysokości klatki piersiowej. Zepnij maksymalnie barki. Na wdechu wracasz do pozycji startowej.

4. Ćwiczenie z hantlami

Tym razem znów hantelki okażą się bardzo pomocne. Ćwiczenia powiększanie biustu warto wykonywać powoli, precyzyjnie i dokładnie. Pośpiech odgrywa rolę drugoplanową. Zacznij od rozstawienia nóg na szerokość bioder. Delikatnie ugnij kolana. Następnie ugnij ręce w łokciach pod kątem prostym.
Ćwiczenie wykonaj tak:
Odwódź ramionami, zamykając i otwierając klatkę. Wdech ręce ku sobie, wydech ręce na zewnątrz. Łącz łokcie z przodu. Gdy wykonujesz ruch do tyłu staraj się spinać, łączyć barki. Dodatkowo kiedy ręce znajdują się z tyłu wypychamy lekko klatkę piersiową do przodu.

5. Unoszenie rąk do góry w pozycji stojącej

Tak jak w poprzednim ćwiczeniu nogi rozstawione na szerokość bioder, kolana delikatnie ugięte. Plecy wyprostuj i ugnij ręce w łokciach. Ściągnięte łopatki. To ćwiczenie na ujędrnienie biustu w szczególności angażuje mięśnie nad ramienne.
Opis ćwiczenia

Z wydechem unoś ręce do góry, do linii barków. Łokcie skierowane do góry, następnie wydech i z powrotem wykonaj ruch w kierunku dolny.

Po zakończeniu ćwiczeń nie zapomnij o rozciągnięciu. To bardzo ważna część praktyki, gdyż dzięki niej zapobiegniesz niechcianym kontuzją.
Ćwiczenia robię robotę jak to można potocznie powiedzieć, jednak same mogą w niektórych przypadkach okazać się niewystarczające, dlatego warto zadbać o dodatkowe wzmocnienie od zewnątrz. Na rynku dostępnych jest wiele kremów, toteż wybór nie należy do dość łatwych. Jednym z najwyższej jakości jest krem ujędrniający do biustu firmy Frashe.

Dlaczego warto wybrać Frashe?
Krem Frashe zawiera jedynie naturalne składniki, które aktywnie działają na skórę. Składniki preparatu dogłębnie wnikają w skórę, dzięki czemu już po miesiącu stosowania widać zdumiewające efekty. Co najlepsze, Frashe nie zawiera żadnych substancji chemicznych, które mogą podrażniać skórę. Nie znajdziesz tak: parabenów, sztucznych barwników, silikonów czy PEG-ów.

Ćwiczenia na biust w połączeniu z odpowiednim kremem, z pewnością przyniosą oczekiwany efekt. A po więcej informacji, jak zachować jędrny i piękny biust, zajrzyj na portal pieknepiersi.net.pl.