Nowoczesna sypialnia czyli meble z charakterem

Wyposażenie sypialni zgodnie z aktualnymi trendami oznacza, że zyskasz funkcjonalne wnętrze, w którym będzie panował przytulny nastrój. Za jego wykreowanie odpowiadają kolory, światło, dodatki i oczywiście meble. Łóżko – niekwestionowany król pomieszczenia oraz szafy i komody potrzebne do przechowywania odzieży. Do tego szafki nocne, a jeśli metraż na to pozwala, również eleganckie toaletki.

Sypialnia skandynawska, czyli drewno połączone z bielą

Pierwszą z naszych propozycji jest sypialnia skandynawska. Trend, który przywędrował do nas z chłodnej północy wcale nie jest surowy. Przeciwnie – meble, w których królują białe i drewniane elementy pomagają budować przytulny, sprzyjający wypoczynkowi nastrój. Tak subtelna gra kolorów jest ważna dla Twojego samopoczucia – sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Tam, gdzie do zagospodarowania jest duża przestrzeń świetnie sprawdzą się meble systemowe, czyli elementy, które można ze sobą swobodnie łączyć. To np. szafy z przesuwnymi drzwiami, komody z szufladami, szafki nocne oraz ramy łóżek ze stelażami i wygodnymi materacami. Od Ciebie zależy, co wybierzesz.

Nowoczesne wnętrze z łóżkiem tapicerowanym w roli głównej

W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się meble tapicerowane. W sypialni są to oczywiście łóżka. Mogą mieć różne konstrukcje, ale zazwyczaj ich zagłówek jest podłużnym panelem odznaczającym się na tle ściany. To zabieg estetyczny, ale też praktyczny – element zapewnia dobrą izolację przed chłodem i wygodne podparcie, gdy czytasz przed snem w pozycji siedzącej.

Meble do sypialni pokryte miękkimi materiałami to obietnica wypoczynku na wysokim poziomie. I to dosłownie, w przypadku gdy wybierzesz łóżko kontynentalne składające się ze skrzyni, materaca sprężynowego oraz wierzchniego typu toper. Konstrukcja jest imponująca – tak pod względem wyglądu, jak i jakości.

Kolorowe meble do sypialni dziecka lub nastolatka

Sypialnia dziecięca lub młodzieżowa to kolejne pomieszczenie w domu wymagające zaangażowanego projektanta. Jeśli jesteś rodzicem na pewno zwracasz uwagę na ergonomię mebla oraz komfort, jaki zapewnia. Dla młodego organizmu sen jest bardzo ważny, dlatego centralnym punktem pokoju powinno być wygodne łóżko.

Może być wolnostojące, rozkładane typu tapczan, a także piętrowe dostarczające sporo frajdy najmłodszym. W sypialni ucznia trzeba też zmieścić szafę, komodę i oczywiście biurko z krzesłem. Pomysłem godnym rozważenia jest tu zabudowana meblościanka – łóżko, które łączy się ze stolikiem oraz szafkami. Wszystko jest tu pod ręką!