Dlaczego najchętniej oprawiamy zdjęcia w drewniane ramy?

Na rynku można dostać różne oprawy do zdjęć. Jednak jeśli jesteśmy już znudzeni tanimi ramkami, które wykonane są z wątpliwej jakości materiałów, najlepiej postawić na ramki drewniane sprawdzonych producentów. Zdjęcia oprawione w drewnianą ramę nie tylko prezentują się bardzo elegancko, ale także są gwarancją wysokiej jakości materiału i trwałości.

Zdjęcia w drewnianej ramie to inwestycja na lata

Zdjęcia w drewnianej ramie to przede wszystkim pewność, że oprawa przetrwa długie lata. Drewno użyte do tworzenia ramek pochodzi z najwyższej jakości gatunków drewna rodzimego i egzotycznego.  Dzięki temu ramki drewniane są odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie rozpadną się przy najmniejszym upadku, jak te wykonane z tanich materiałów drewnopodobnych lub tworzyw sztucznych. Poza tym drewno jest materiałem higroskopijnym, a po odpowiednim zaimpregnowaniu bardzo dobrze znosi wilgoć, dlatego z powodzeniem można zawiesić zdjęcia oprawione w drewnianą ramę w wymagających wnętrzach, jakimi jest kuchnia czy łazienka. Dodatkowo drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, nie uczula i nie emituje szkodliwych substancji. Stanowi zatem idealny wybór dla osób dbających o środowisko naturalne, dla alergików i dla domów z małymi dziećmi. Dodatkową zaletą będzie fakt, że zdjęcia w drewnianej ramie nie będą zbierały kurzu, ponieważ materiał wykazuje naturalne właściwości antystatyczne.

Zdjęcia oprawione w drewnianą ramę – elegancja idealna do każdego stylu wnętrz

Drewno to materiał o ponadczasowej elegancji i naturalnym pięknie, dlatego też idealnie komponuje się we wnętrzach urządzonych w niemal każdym stylu. Zdjęcia oprawione w drewnianą ramę w kolorze czarnym idealnie będą wyglądały na białych ścianach, nadając pomieszczeniom prestiżu i luksusu. Na ciemnych ścianach bardzo estetycznie będą też prezentowały się zdjęcia w drewnianej ramie w kolorze różnych odcieni ciepłego brązu. Z kolei ramki na zdjęcia białe to idealna dekoracja ścian utrzymanych w ciemnych barwach czerni, grafitu czy czerwonej cegły wnętrz industrialnych i loftowych. Warto przy tym pamiętać, że drewno jest materiałem uniwersalnym, dlatego zarówno kolorowe, jak i czarno-białe zdjęcia oprawione w drewnianą ramę prezentują się niezwykle elegancko bez względu na ich kolor, nadając wnętrzom unikatowego wyglądu.

Drewniane ramki na zdjęcia z grawerem – sposób na personalizację swoich pomieszczeń

Istotną zaletą drewna jest jego plastyka i łatwość obróbki. Oznacza to, że zdjęcia w drewnianej ramie można idealnie dopasować do indywidualnych gustów i stylistyki wnętrz, które zdobią. Naturalna struktura drewniane pozwala na malowanie ram na dowolny kolor lub pozostawienie naturalnego koloru drewna — najczęściej jest to drewno wiśniowe, mahoniowe, lipowe, dębowe, bambusowe lub z orzecha włoskiego. Równie estetycznie będą prezentowały się zdjęcia oprawione w drewnianą ramę w kolorze czarnym, złotym, żółtym czy zielonym zwłaszcza w  pokojach dziecięcych lub we wnętrzach loftowych.

Bardzo modne i popularne ostatnio stają się zdjęcia w drewnianej ramie z grawerem. Dzięki temu wszystkie ulubione zdjęcia z wakacji, ślubu czy zdjęcia dzieci staną się bardzo osobistym elementem dekoracji. Wystarczy wybrać napis, który następnie zostanie wygrawerowany w drewnie, czyniąc zeń wspaniałą dekorację, która będzie przypominać o najwspanialszych chwilach w życiu. Dodatkowo można wybrać ramki z wygrawerowanym motywem wakacyjnym, miłosnym lub przeznaczonym dla chłopców i dziewczynek przedstawiający ich ulubione zabawki czy postacie z bajek. Zdjęcia oprawione w drewnianą ramę z dedykacją  będą stanowiły także idealny prezent z okazji urodzin, rocznicy czy na parapetówkę.