Wakacje z dzieckiem nad morzem – zobacz, czy warto!

Wakacje z dzieckiem nad morzem – zobacz, czy warto!

W okresie od maja do końca sierpnia plaże nad polskim morzem są pełne życia. Mówi się, że wiosną i latem, słońcem i falami Bałtyku cieszą się ludzie w każdym wieku. Czy na pewno w każdym? Czy wyjazd z dzieckiem nad morze do dobry pomysł?

Wyjazd nad morze z dzieckiem – wady

Każdy, kto choć raz spędził kilka dni nad morzem zdaje sobie na pewno sprawę z tego, jak zmienna jest tam pogoda. Jest to okoliczność dość irytująca, ale prosta do zaakceptowania dla dorosłych. W przypadku dzieci zmiany planów spowodowane pogodą, mogą być trudniejsze do przyjęcia. Poza tym, nie wiedząc jakiej pogody się spodziewać, trzeba zabrać trochę więcej rzeczy. Oprócz ubrań też jakieś gry, by w deszczowe dni zapewnić dziecku jakieś atrakcje.

Niepewna pogoda przekłada się też na temperaturę wody. Większość dzieci w trakcie zabawy nie zwróci uwagi na to, jak bardzo jest ona zimna. Ale efekty w postaci drobnego przeziębienia na pewno nie umkną uwadze żadnej mamy. Elementem, który trzeba wziąć pod uwagę są ceny za obiady czy desery. Bywają one bardzo wysokie. Poza tym na każdym kroku można spodziewać się kramu z kolorowymi zabawkami, które na pewno zainteresują większość przechodzących dzieci.

Wyjazd Nad morze z dzieckiem – a dlaczego warto?

Nie ma wątpliwości, że pomimo szeregu wad, taki wyjazd z dzieckiem nad morze może być bardzo dobrze spędzonym czasem. Jest to okazja do zabaw wodnych. Bezpośrednia bliskość lasów oferuje alternatywną formę spędzania czasu na dni, gdy pogoda nie pozwoli na szaleństwa na falach. Do tego z roku na rok, bardziej i mniej popularne ośrodki oferują coraz więcej atrakcji dla dzieci. Nietrudno spotkać mini zoo, park trampolin czy parki wspinaczkowe. Dziecko na takim wyjeździe nie da rady się nudzić.

Nie da się też przecenić pozytywnego wpływu na zdrowie. Wdychanie jodu i możliwość zjadania świeżych ryb, wpływa pozytywnie na odżywienie organizmu oraz jego odporność. Ponadto kreatywne zabawy na plażach są świetnym bodźcem i stymulują rozwój dzieci. Dlatego zawsze warto wybrać się nad morze z dziećmi.