Domowe aktywności dla całej rodziny

Wielu z nas trudno było sobie wyobrazić, że pierwsze ciepłe dni, na które tak bardzo czekaliśmy, będziemy musieli spędzić w domu. Ograniczyliśmy do minimum ilość wyjść do sklepów, zrezygnowaliśmy z podróży czy częstych spotkań w kawiarniach i restauracjach. Mimo to, nieco przeorganizowaliśmy swoją codzienność i nauczyliśmy się spędzać czas w domu.

Dni wypełnione obowiązkami domowymi i służbowymi, zajęciami językowymi, spotkaniami, wyjazdami czy treningami to była doskonale znana nam rzeczywistość. Obecnie, wiele z tych czynności nauczyliśmy się robić bez wychodzenia z domu, nie rezygnując jednocześnie z wcześniej wypracowanych nawyków, hobby i obowiązków.

Wspólne gotowanie – sposób na zabawę i rozwijanie nowych umiejętności

Czas, który spędzamy w domu wykorzystujemy na czynności, które wcześniej nie sprawiały nam przyjemności i które wykonywaliśmy wręcz mechanicznie. Tym, co sprawia radość całej rodzinie może być choćby wspólne gotowanie. W ten sposób nie tylko spędzamy czas wspólnie z najbliższymi, ale także rozwijamy  nowe umiejętności, testujemy nowe przepisy, smakujemy nieznane dotąd produkty, a efekty takiej współpracy zaskakują nawet największych sceptyków i niejadków. Gotowanie to wieloetapowa czynność, którą możemy wykonywać niezależnie od wieku, dlatego warto w nią zaangażować zarówno dorosłych, jak i dzieci.

  • Najmłodsi mogą pomóc w układaniu dania na talerzu, dekorowaniu, wyrabianiu ciasta na chleb lub słodkie wypieki, a także w smakowaniu i doprawianiu poszczególnych dań.
  • Starsze dzieci mogą spróbować krojenia, mieszania, nakładania do foremek czy miksowania ciasta.
  • Zadaniem dorosłych jest przede wszystkim kontrola młodych kucharzy, ale też do nich należy korzystanie z urządzeń, takich jak piekarnik czy kuchnia, gdzie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami.

Trening w domu? To prostsze niż myślisz!

Z roku na rok coraz więcej osób prowadzi aktywny tryb życia i ta grupa, niezależnie od sytuacji, nie chce rezygnować z dotychczas wypracowanych zdrowych nawyków. Takim sposobem kolejną rzeczą, którą z powodzeniem możemy wykonywać w domu są rozmaite treningi. Oczywiście musimy pamiętać, aby dostosować je zarówno do możliwości naszego ciała, jak i do miejsca,w  którym ćwiczymy. W wielu przypadkach nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, wystarczy mata lub ręcznik, woda do picia i dobry nastrój. Nadal nie wiesz, jak dokładnie prowadzić aktywny styl życia bez konieczności wychodzenia z domu? Kilka wartościowych wskazówek znajdziesz na stronie www.kaufland.pl/dla-klienta/czas-w-domu.html. Przekonaj się, że siedzenie w domu nie ogranicza się do oglądania telewizji (choć nawet podczas ulubionego serialu można wykonać kilka prostych ćwiczeń, jak brzuszki, przysiady, marsz czy wolny bieg). Co więcej, ćwicząc regularnie w domu nie tylko zadbamy o siebie, ale być może namówimy także pozostałych domowników do wspólnych ćwiczeń, które już po kilku tygodniach wpiszą się na stałe w nasz rodzinny grafik.