Najlepszy ekspres do kawy – czyli jaki?

Prośba o wytypowanie najlepszego ekspresu do kawy, to jak prośba o wybranie najlepszego koloru. Dla każdego będzie inny i będzie zależny od rozmaitych sytuacji i pewnych kwestii. Dlatego warto poznać ofertę rynkową ekspresów i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję. Bo „najlepszy” dla każdego będzie oznaczał coś innego. Dlatego w dzisiejszym wpisie przyjrzymy się ofercie ekspresów do kawy, aby podjąć dobrą decyzję zakupową.

Ekspresy przelewowe

Na początku skupmy się na ekspresach przelewowych, ponieważ to relatywnie najtańsze i najprostsze w użytkowaniu urządzenia. Smak przygotowanej przez nie kawy przypomina „kawę po turecku” czyli mielone ziarna zalane wrzątkiem. Jednak kluczowym aspektem jest tutaj brak uporczywych fusów, które zbierają się w odpowiednim filtrze.

Ekspresy przelewowe są tanie, potrafią przygotować jednorazowo całkiem dużą ilość kawy (a dzięki specjalnej płycie grzewczej zachowują na długo odpowiednią temperaturę) oraz mają dodatkową możliwość przygotowania ziół i naparów.

Jednakże ich wadą będzie to, że ziarna trzeba mielić na własną rękę, lub kupować kawę mieloną – co jak wszyscy wiemy, wpływa także na jej smak. Oprócz tego dochodzi kwestia wymiany filtrów i dłuższy czas przygotowania napoju. Nie znajdziemy tu również funkcji przyrządzania kawy z mlekiem, regulowania mocy kawy oraz innych, tego typu funkcji.

Ekspresy kolbowe

Ekspresy kolbowe będą doskonałym urządzeniem dla tych, którzy lubią brać czynny udział w przygotowywaniu kawy. Są to inaczej ręczne lub półautomatyczne urządzenia, które dzielą się na domowe i profesjonalne. Tu również musimy na własną rękę zmielić ziarna lub można zdecydować się na kawę w tabletkach.

Ekspresy kolbowe potrafią przygotować bardzo pyszną kawę, mogą również mieć wbudowany system do spieniania mleka i w dodatku, możemy wybrać moc napoju. Jednakże to urządzenia dość trudne w obsłudze, które należy regularnie czyścić, co jest dość pracochłonne. Ich sporą wadą jest z kolei niska cena.

Ekspresy kapsułkowe

Ekspresy na kapsułki zalicza się już do ekspresów ciśnieniowych. Aby można było przygotować w nich kawę, konieczne jest posiadanie specjalnych kapsułek.

Obsługa i konserwacja tych urządzeń jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, nalać wodę i nacisnąć guzik, a do naszego kubka spłynie wybrany przez nas napój. A możliwości kaw jest tu naprawdę sporo. Kawa w kapsułkach jest produkowana w wielu smakach. Ekspresy te są również małe i poręczne, dlatego zmieszczą się do każdej kuchni.

Jednak ich sporą wadą jest kosz. Nie chodzi tu o samo urządzenie, które można nabyć już za 150 zł, lecz o kosz kawy w kapsułkach. Należy je regularnie kupować, bo inaczej nie będziemy mogli przygotować napoju. Miłośnicy kawy skarżą się również na gorszy smak.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy

Ciśnieniowe ekspresy do kawy to w ostatnim czasie najpopularniejszy wariant wybierany przez konsumentów. Miłośnicy pysznej kawy cenią sobie prostotę użytkowania i pielęgnacji, różnorodność przyrządzanych napojów oraz elegancki design. Ich wadą będzie jednak to, że są również dosyć drogie.

Jednak już za 2-3 tysiące złotych możemy liczyć na ekspres do kawy z wszelkimi funkcjonalnościami, takimi jak:

  • automatyczne czyszczenie,
  • wbudowany młynek,
  • wbudowany system mleczny,
  • kawa ze świeżo zmielonych ziaren,
  • filtr do wody,
  • automatyczne odkamienianie,
  • oszczędność energii.

Te profesjonalne ekspresy do kawy kupisz w Świecie Ekspresów, a przy odpowiedniej promocji, cena nie powinna nadszarpnąć Twojego budżetu. Pamiętaj, że to profesjonalne urządzenie na lata!

źródło zdjęcia: freepik.com