Szukasz sprawdzonego salonu manicure w Warszawie? Sprawdź, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Stylizacja paznokci to rodzaj usług, które stale cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kobiet. Popularność tego typu upiększenia da się zauważyć, chociażby po rosnącej liczbie salonów manicure, które pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jednak czy każdy z nich świadczy usługi dobrej jakości? Otóż nie do końca tak jest. Jak zatem znaleźć profesjonalny salon, w którym doświadczona manikiurzystka spełni nasze oczekiwania? W dalszej części artykułu podpowiadamy m.in., czym powinnaś się kierować, dokonując selekcji okolicznych salonów.

Stylizacja paznokci w domu i w profesjonalnym salonie

Wiele kobiet, by nieco zaoszczędzić, decyduje się na samodzielną stylizację paznokci w domowym zaciszu. Często jednak uzyskany efekt odbiega od początkowych oczekiwań. O ile z paznokciami na lewej dłoni idzie gładko, to prawa staje się już sporym wyzwaniem. Zwłaszcza dla pań, które nie mają wprawy w malowaniu paznokci. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na wizytę w salonie manicure. Doświadczona manikiurzystka z pewnością lepiej wykona stylizację oraz spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientek.

Warto zaznaczyć, że manicure wcale nie musi być wykonany w typowym salonie manicure. Niektóre salony kosmetyczne, specjalizujące się w wykonywaniu zabiegów odmładzających czy relaksacyjnych, także posiadają w swojej ofercie stylizację paznokci.

Na co zwrócić uwagę, wybierając salon manicure?

Dobry salon manicure łatwo jest rozpoznać pod warunkiem, że wiesz, jakie cechy powinien posiadać. Żeby ułatwić Ci poszukiwania, postanowiliśmy opisać cztery najważniejsze zasady, którymi kieruje się profesjonalny salon manicure.

Zasada 1 – przestrzeganie higieny. Oznacza to, że narzędzia, którymi posługuje się manikiurzystka, powinny być wysterylizowane przed każdym zabiegiem. Ponadto, wszelkie akcesoria typu patyczek do skórek czy pilnik, powinny być jednorazowe. Warto zwrócić też uwagę, czy stylistka korzysta ze specjalnego płynu o właściwościach dezynfekujących.

Zasada 2 – profesjonalne świadczenie usług. Zasada ta dotyczy przede wszystkim doświadczenia oraz wiedzy manikiurzystki. Profesjonalistka zawsze będzie mogła potwierdzić swoje kwalifikacje licznymi certyfikatami i dyplomami. Żeby nazywać siebie specjalistką, nie wystarczy bowiem posiadać talent do stylizacji.

Zasada 3 – wysoka jakość manicure. Tu nie ma nad czym dyskutować. Doświadczona manikiurzystka wykonuje swoją pracę w sposób perfekcyjny. O jakichkolwiek niedociągnięciach nie ma tutaj nawet mowy. Po wykonanej stylizacji paznokcie wyglądają bardzo estetycznie. Są równe i starannie opiłowane.

Zasada 4 – dobrej jakości produkty. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że jakość wykonanej stylizacji w dużej mierze zależy od jakości użytych w tym celu produktów. Dlatego też profesjonalne manikiurzystki korzystają wyłącznie z tzw. lakierów z wyższej półki.

Gdzie szukać salonu, w którym manicure będzie wykonany profesjonalnie?

Dobry salon wcale nie musi być daleko. Wystarczy, że rozpoczniesz poszukiwania od skorzystania z aplikacji https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/warszawa. Po wybraniu dowolnej lokalizacji aplikacja wyszuka wszystkie okoliczne salony manicure. Analizując listę polecanych salonów, łatwiej będzie Ci wybrać kilka potencjalnych. Po dokonaniu wyboru poznaj opinie znajomych i wybierz idealny salon.