Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszy salon manicure w Opolu, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Wybór dobrego salonu manicure jest bardzo istotny w szczególności dla kobiet, które szanują siebie i wiedzą, że pewne usługi, aby były dobrze wykonane, muszą kosztować. Nie chodzi tutaj o jakieś horrendalne sumy, ale poszukiwanie salonu manicure patrząc przez pryzmat cennika, nigdy dobrze się nie kończy. O tym, jak ważna jest pielęgnacja paznokci, mówią na przykład takie poradniki, jak http://cosmo.net.pl/jak-pielegnowac-paznokcie-aby-zachowac-je-w-dobrym-zdrowiu/, a idąc za myślą w nich zawartą, okazuje się, że wszelkie usługi, jakie kobieta może zafundować swoim paznokciom, są dla niej bardzo ważne. W tym artykule przybliżymy sobie trochę najpopularniejsze metody wykonania manicure dla osób, które najbardziej tego potrzebują.

Na jaki rodzaj manicure decydują się kobiety?

Każda nowoczesna kobieta chce wyglądać pięknie, a do tego celu poza makijażem, ważny jest również dobrze zrobiony manicure. Tutaj znajduje sedno tego, jak można się prezentować i wyróżniać pośród rówieśniczek i przyjaciółek.

Istnieje kilka popularnych rodzajów manicure, które kobietom, głównie młodym, najbardziej odpowiadają, a są to:

 • manicure hybrydowy,
 • manicure japoński,
 • manicure żelowy,
 • manicure francuski,
 • manicure winylowy,
 • manicure biologiczny,
 • manicure tytanowy.

Każda metoda manicure czasem nieco, a czasem bardzo różni się pomiędzy innymi, jednakże wciąż największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Jest tak dlatego, że hybrydy są najmniej kłopotliwe podczas ich wykonywania, są niezwykle kolorowe, co podoba się młodym kobietom, ale też zdjęcie ich jest bardzo prostym zabiegiem.

Manicure hybrydowy – jak go wykonać?

Hybrydy zdecydowanie przyjęły się u młodych kobiet i nastolatek. Szybko się je wykonuje i cieszą mnogością realistycznych barw oraz zdobień. Można je z powodzeniem wykonać we własnym domu, jeżeli się dysponuje urządzeniem do utwardzania hybryd oraz kolorowymi lakierami hybrydowymi. Trwałość tego zabiegu jest stosunkowo długa. Warto jednak pamiętać, że dłuższą trwałość zapewni zabieg wykonany przez specjalistki z salonu manicure. Sprawdzony salon  można znaleźć np. na stronie https://www.moment.pl/paznokcie/opole, zarezerwować wizytę, gdzie usługę wykonają szybko i z dbałością o detale.

Cały proces przedstawia się następująco:

 • przygotowanie płytek paznokci – zdjęcie poprzedniego manicure, obcięcie skórek i opiłowanie płytek,
 • odtłuszczenia paznokci przygotowując podłoże pod lakier,
 • nałożenie lakieru podkładowego, na który będzie można nałożyć właściwą hybryd – utwardzenie go pod lampą ultrafioletową,
 • nałożenie lakieru właściwego o dobranym kolorze i utwardzenie go pod lampą,
 • nałożenie lakieru wierzchniego utrwalającego stylizację i nadającego blasku oraz utwardzenie.

Proces jest łatwy i szybki, a wszystko to zależy od umiejętności manikiurzystki oraz od jej sprawności we władaniu przyrządami oraz narzędziami. Jednakże efekt będzie z pewnością powalający.