Markizy – jakie mamy rodzaje?

Faktem jest, że coraz więcej osób kupuje różnego rodzaju markizy – do swojego domu albo mieszkania itp. Takie akcesoria są również popularne biorąc pod uwagę rozmaite lokale gastronomiczne itp. Okazuje się, że do wyboru są różnego rodzaju elementy tego typu. Na co konkretnie zatem można się zdecydować?

Markizy bez kasety

Już na samym początku należy zaznaczyć, że generalnie mamy do wyboru 3 rodzaje markiz. Na początek zajmiemy się elementami bez kasety. Gdzie są one najczęściej instalowane? Przede wszystkim można je spotkać uwzględniając balkony oraz tarasy prywatnych nieruchomości. Markizy bez kasety bardzo dobrze chronią przed słońcem i innymi niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Jak tego typu elementy są montowane? Wykorzystuje się tutaj uchwyty do ściany lub krokwie dachowe. Wszystko zależy od tego, jaki po prostu sposób będzie optymalny… Dobrej jakości markizy bez kasety charakteryzują się lekką oraz stabilną konstrukcją. Aktualnie – w sklepach z tym asortymentem – można spotkać wyjątkowo nowoczesne akcesoria z tej grupy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć na przykład markizy balkonowe w rozmaite czujniki. Producenci oferują choćby akcesoria wiatrowe, słoneczno-wiatrowe albo wstrząsowe 3D…

Markizy w kasecie i półkasecie

Alternatywą dla wyżej wymienionych akcesoriów są markizy w kasecie i półkasecie. Elementy z tej grupy różnią się na kilku płaszczyznach w porównaniu do wyżej opisywanych. Uwzględniając markizy zewnętrzne w kasecie, tkanina może być chroniona nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z głównego sprzętu. To bardzo korzystne. Natomiast półkaseta umożliwia tylko częściowe schowanie w kasecie. Markizy z tej konkretnej grupy zapewniają bardzo dobrą ochronę na przykład przed nadmiarem słońca lub uciążliwym deszczem, wiatrem itp. Tutaj także mamy do czynienia z konstrukcją, która jest równocześnie lekka oraz wyjątkowo stabilna. Jak montowane są takie właśnie akcesoria? Fachowcy wykorzystują w tym celu ściany, stropy albo krokwie znajdujące się na dachu… Opcji jest pod dostatkiem. Porządne markizy w kasecie i półkasecie również mogą być wyposażone w rozmaite czujniki. Chodzi nam tutaj o akcesoria wstrząsowe 3D, słoneczno-wiatrowe lub wiatrowe.

Kto powinien zdecydować się właśnie na tego typu elementy? Chcemy podkreślić, że markizy tego typu chronią tkaninę nawet po sezonie. Jest to zatem rozwiązanie, które sprawia, iż przydatność elementów z tej grupy – inaczej mówiąc żywotność – jest po prostu dłuższa.