Kołdra obciążeniowa – pomoc w bezsenności

Problemy ze snem dosięgają bardzo duży odsetek osób. Mamy trudność z zaśnięciem, wybudzamy się w nocy i nie możemy zasnąć lub budzimy się przedwcześnie. Może mieć to bardzo różne przyczyny, w tym może być powodowane różnego rodzaju schorzeniami. Aby pomóc sobie w takich sytuacjach, można rozważyć zakup kołdry obciążeniowej.

Kołdra obciążeniowa – co to takiego?

Jest to produkt, który może mieć działanie zdrowotne i terapeutyczne. Jest ona między innymi stosowana u dzieci z takimi chorobami i dysfunkcjami jak ADHD, autyzm czy zespół Downa. Zwana jest także kołdrą sensoryczną, ponieważ stosowana jest w przypadku zaburzeń czucia głębokiego. Z powodzeniem może być stosowana w przypadkach zaburzeń snu.

Kołdry obciążeniowe charakteryzują się szczególną budową. W ich wnętrzu umieszczane są szklane kulki lub szklany granulat, a nawet kamyki – ich celem jest zwiększenie wagi kołdry, aby jej działania było efektowne. Kołdrę można zakupić, a także uszyć samodzielnie, ale zawsze musi być ona dopasowana indywidualnie.

Jak działa kołdra obciążeniowa?

Jej działanie polega na wywieraniu dodatkowego nacisku, który naśladuje techniki terapeutyczne, dzięki temu może przynosić pozytywne efekty dla organizmu. Jest ona polecana nie tylko dzieciom, które zmagają z autyzmem czy ADHD, ale również dorosłym, którzy cierpią na problemy ze snem.

Powinny skorzystać z niej osoby, które mają problem z uspokojeniem się i zaśnięciem, ponieważ pomaga ona wyciszyć się i uspokoić, dzięki czemu nocny odpoczynek jest dużo bardziej efektywny. Pomaga w stanach nadmiernej nerwowości, w trudnościach z koncentracją, a pozytywne efekty można zaobserwować już po kilku dniach.

Rozmiar i ciężar kołdry – właściwości, których nie można bagatelizować

Kołdry obciążeniowe to można powiedzieć produkty całkowicie personalizowane – powinny być one dobrane odpowiednio pod względem rozmiaru oraz ciężaru – w innym przypadku ich działanie nie będzie takie, jakie być powinno.

Jak dobrać odpowiednią dla siebie kołdrę obciążeniową? Przede wszystkim musi być ona dobrana rozmiarem do łóżka, a także odznaczać się właściwą wagą. Zakłada się, że jej ciężar powinien stanowić od 5 do 15% masy ciała użytkownika. Nie pomijamy więc tej kwestii, jeśli chcemy, aby jej działanie było efektywne.