Na zakup nowych mebli do salonu, kuchni czy sypialni można wziąć pożyczkę ratalną

Nowoczesne meble są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Dzięki nim można zmienić całkowicie charakter wnętrza i ułatwić sobie organizację przestrzeni. Warto zainwestować w takie meble, które spełniają wszystkie oczekiwania domowników. Zakup można sfinansować dzięki pożyczce ratalnej.

Ile trzeba wydać na nowe meble? Budżet i źródła finansowania zakupów

Współczesne meble są segmentowe. Oznacza to, że łatwo stworzyć z poszczególnych elementów własny zestaw odpowiadający potrzebom domowników. Łatwo też takie zestawy rozszerzać, dokupując poszczególne elementy. Co więcej w wielu pomieszczeniach można stworzyć aranżację z wykorzystaniem mebli w podobnym stylu.

Nowe meble powinny być takiej samej jakości lub lepsze niż stare, których się pozbywa. To ważne, by posłużyły na lata i nie traciły na atrakcyjności. Zakup nowych mebli może być większym wydatkiem, najlepiej przygotować na ten cel przynajmniej 3000 złotych. Za taką sumę można kupić podstawowe meble do sypialni lub salonu albo pokoju dziecięcego. Po dołożeniu do tej kwoty 1000 złotych można myśleć o wymianie mebli w kuchni.

Sumę potrzebną na urządzenie mieszkania można gromadzić stopniowo i odkładać zakupy, ale można też metamorfozę przestrzeni domowej zrobić szybciej, biorąc pożyczkę online. Najlepsze firmy pożyczkowe, np. Moneyman.pl, pozwalają pożyczyć duże sumy nawet nowym klientom i umożliwiają spłatę pożyczki w wygodnych ratach. Dzięki temu uzyskuje się dostęp do nawet 4000 złotych ze spłatą w ciągu 6 miesięcy.

Warto wziąć pod uwagę, że zmiana mebli wymaga zwykle także odświeżenia dodatków, oświetlenia i tekstyliów, by wszystko razem pasowało do siebie na zasadzie harmonii lub kontrastu. Na ten cel warto zabezpieczyć dodatkowo kilkaset złotych.

Jakie meble wybierać?

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się meble w stylu skandynawskim, które łatwo ze sobą komponować i tworzyć z nich „skrojone na miarę” zestawy. Także polscy producenci mebli umożliwiają tworzenie własnych zestawów z mebli segmentowych. Większość dostępnych na rynku popularnych sprzętów wykonanych jest z płyty MDF. Są trwałe i stosunkowo niedrogie, w porównaniu do mebli drewnianych, najtrwalszych i najbardziej estetycznych.

Kupując nowe meble, na początek warto sprecyzować swoje podstawowe potrzeby, żeby kupić te elementy, które są niezbędne do komfortowego mieszkania. W sypialni to łóżko, szafa i komoda, przydatne są też szafki nocne i półka na drobiazgi. Meble najczęściej kupowane do salonu to kanapa lub fotele, stolik lub ława, stolik pod telewizor, komoda, półki wiszące lub szafki wiszące, regał i kredens. W pokoju dziennym warto ustawić też ozdobne i funkcjonalne lampy, np. stojące.

Meble do kuchni można kupić gotowe lub zlecić wykonanie mebli kuchennych na wymiar. Wybór możliwych rozwiązań w tym drugim przypadku jest ogromny i pozwala precyzyjnie dopasować projekt do oczekiwań i możliwości.