Oryginalna maska do snorkelingu – czy warto ją kupić?

Snorkeling to idealny wybór dla tych osób, które chcą w wygodny sposób obserwować życie podwodne na stosunkowo niewielkich głębokościach. Obserwowanie dna zbiornika możliwe jest za pomocą specjalnej maski do snorkelingu z fajką. W dużej mierze to właśnie dzięki temu niewielkiemu dodatkowi można swobodnie oddychać bez potrzeby częstego wynurzania. Snorkeling jest idealnym wyborem nawet dla tych osób, które nie potrafią pływać.

Jaką maskę wybrać?

Oryginalna maska do snorkelingu z fajką umożliwia swobodne oddychanie bez potrzeby unoszenia głowy ponad powierzchnię wody. Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne maski pełnotwarzowe, które tworzą wraz z fajką jeden główny element zakładany bezpośrednio na twarz. Jeżeli chodzi o samą fajkę to zazwyczaj znajduje się ona ponad czołem. Największym atutem maski tego typu jest to, że jest ona prosta w użyciu, dlatego też z jej dobrodziejstwa korzystają osoby początkujące.

Drugim rozwiązaniem są klasyczne maski do snorkelingu z fajką, które składają się z maski zakrywające oczy i nos oraz dodatkowej rurki zamontowanej z lewej/prawej strony głowy. Wspomniana rurka zamontowana jest przeważnie do silikonowej opaski, którą zakłada się za głowę.

Jaka fajka do snorkelingu?

Fajka odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też nie można przejść obojętnie obok tego elementu. Najprostszym rozwiązaniem są rurki z silikonowym ustnikiem. Jest to bardzo lekki materiał, dlatego też można go stabilnie trzymać w ustach.

W droższych modelach spotkać można specjalne zaworki, dzięki którym nie ma ryzyka przedostania się wody do wnętrza rurki podczas nurkowania. Aby swobodnie cieszyć się pięknymi widokami w wodzie warto wydać nieco więcej gotówki na droższy sprzęt.

Dla kogo?

Snorkeling cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród osób dorosłych, ale również wśród dzieci. Jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą przyzwyczaić się do wody i nie potrafią jeszcze pływać. Dla wielu osób zanurzenie głowy w wodzie jest dość stresującym doświadczeniem. Porządna maska do snorkelingu znacząco ułatwi to zadanie.

Dzięki specjalnej masce osoby początkujące zyskują pewność siebie, dzięki czemu mogą cieszyć się podwodnym światem. Nurkować można nie tylko w jeziorze, ale również w morzu i oceanie. Inwestując w specjalny aparat będzie można robić również piękne zdjęcia.

Maski do snorkelingu znajdziesz w ofercie Divezone.pl.