Poduszki na meble ogrodowe – nie tylko dekoracyjne dodatki

Kupując zestaw mebli ogrodowych lub pojedyncze elementy wyposażenia przydomowej przestrzeni, nierzadko zapominamy o poduszkach. Bywa również tak, że nie rozglądamy się za nowymi, bo za wystarczające uznajemy te, które dołączone były do zestawu.

Poduszki na meble ogrodowe to jednak dodatki, które poza funkcjami dekoracyjnymi spełniają również te praktyczne. Dzięki nim możemy liczyć na większy komfort podczas korzystania z mebli ogrodowych, ale i na ochronę krzeseł, foteli czy leżaków. Jak jednak dobrać poduszki ogrodowe, aby wyróżniały się nie tylko ciekawą estetyką?

Poduszki ogrodowe – odporne na czynniki zewnętrzne

Poduszki, które mają sprawdzać się na leżaku, krzesłach, fotelach, ławie czy huśtawce ogrodowej, będą narażone na działanie czynników zewnętrznych. Nie unikniemy ich zaplamienia, szczególnie podczas imprez na świeżym powietrzu, którym towarzyszy grill. Zabrudzenia będą się pojawiać, gdy z ogrodu regularnie będą korzystać dzieci.

Te dodatki są ponadto narażone na zmienne warunki atmosferyczne. W ciepłej porze roku – na wysoką temperaturę i promienie słońca. W nieco chłodniejszej – na wiatr, wilgoć i niższą temperaturę. Tak różnorodne warunki determinują konieczność wybierania produktów, które są odporne na działanie różnych czynników.

Poduszki ogrodowe nie mogą nadmiernie pochłaniać wilgoci. Dobrze, aby łatwo je było wysuszyć, a także wyczyścić. Do tego liczy się, czy są przyjemne w dotyku, bo przecież mają bezpośredni kontakt ze skórą, szczególnie jeśli mówimy o poduszkach na leżaki ogrodowe, na których opalamy się w stroju kąpielowym.

Dopasowane wymiarami i kształtem

Aby zapewnić sobie komfort korzystania z mebli ogrodowych, musimy również zwrócić uwagę na wymiary i kształt poduszek ogrodowych. Różne modele znajdziemy na stronie https://bazkar.pl/. Chodzi o dobre dopasowanie, ponieważ zbyt mała poduszka, ale i ta za duża, może się zsuwać. Nie zagwarantuje komfortu, a do tego nie będzie mowy o pożądanej estetyce.

Jeśli meble ogrodowe, które planujemy kupić, mają niestandardowe kształty, od razu szukajmy do nich dopasowanych poduszek ogrodowych. Możemy również sprawdzić – o ile w planach nie mamy aktualnie zakupu poduszek – czy producent oferuje dostępność tych dodatków do występujących na rynku mebli ogrodowych. Nierzadko można je bowiem zakupić oddzielnie w późniejszym czasie.

Wypełnienie i warstwa zewnętrzna

Zwróćmy uwagę zarówno na wypełnienie, jak i warstwę zewnętrzną, na której bazuje pokrowiec poduszki ogrodowej. Dobrej jakości wypełnienie zagwarantuje nie tylko wygodę siedzenia czy leżenia, ale i sprawi, że poduszka na długo zachowa swój kształt i fason. Nie wygniecie się w krótkim czasie, co oznaczałoby kompletny brak wygody użytkowania.

Zewnętrzna warstwa powinna być nie tylko odporna na plamy, wilgoć, ale i promienie słońca. Chodzi o to, aby poduszka nie wyblakła, przez co straciłaby swój urok. Co więcej, jeśli pokrowiec jest zdejmowany, łatwiej o utrzymanie w czystości, ponieważ można go wyprać, gdy pojawią się większe zabrudzenia.

Kolory i wzory dopasowanie do stylu mebli ogrodowych

Na koniec – choć to równie ważna kwestia – pozostawiamy wybór kolorów i wzorów. W tym przypadku kierujmy się nie tylko własnym gustem, ale i stylem mebli ogrodowych i aranżacją, którą zastosowaliśmy w przydomowej przestrzeni. Spójny styl wprowadzi bowiem do ogrodu wrażenie spokoju i uporządkowania, a to cenne i sprzyjające odpoczynkowi.

Skorzystajmy z powyższych porad, a uda nam się wybrać idealnie dopasowane poduszki na meble ogrodowe.