Zalety PKS w Gdańsku

Gdańsk to miasto historyczne, którego historia sięga ponad tysiąca lat. Tradycja miesza się tu z nowoczesnością, a to sprawia, że miejsce to idealnie nadaje się do życia. W mieście tym pełno jest turystów nie tylko z Polski, ale także zagranicznych, którzy przemieszczają się po mieście w poszukiwaniu zabytków. Dlatego ważną rolę odgrywa tu dobrze zorganizowana komunikacja.

Rola PKS w mieście Gdańsk

PKS Gdańsk to uznana firma, która specjalizuje się w przewozie osób na różnych trasach. Do głównych obszarów działalności tej firmy zaliczyć można regularny przewóz osób na liniach, według rozkładu, obsługiwanie bezpłatnych linii dowożących klientów do galerii handlowych, przewozy pracowników do wybranych zakładów pracy. PKS Gdańsk realizuje także przewozy okazjonalne, a także obsługuje przewóz ludzi na imprezy masowe. W PKS można również wynająć autobus z kierowcą na różne imprezy, takie jak ślub, wycieczki szkolne, przewóz dzieci na zieloną szkołę, holowanie, pogotowie techniczne. Można tu również kupić części zamienne, zarówno nowe jak i używane. Oferowane są także usługi napraw pojazdów po wypadku albo kolizji. Można tu także kupić autobusy używane, które zostały wprawdzie wycofane z użytku, ale ciągle są dobre i nadają się do jazdy.

Co oferuje klientom PKS w Gdańsku?

Przewodnik ten swoim klientom oferuje różnego rodzaju bilety, wieloprzejazdowe, normalne, ulgowe, z przesiadką lub bez. Często organizowane są promocje na przejazdy. Autobusy obsługują sprawdzeni ludzie, którzy są profesjonalistami w zawodzie. Nie tylko sprawdzają się jako kierowcy, ale również potrafią usunąć drobne awarie, które mogą zdarzyć się w trakcie jazdy. Na szczęście dzieje się to bardzo rzadko, ponieważ autobusy są światowych, uznanych marek, takich jak Mercedes lub MAN.

Jakie linie obsługuje gdański PKS?

Są to przede wszystkim komercyjne linie regionalne, a także linie użyteczności publicznej, linie komunikacji krajowej i międzynarodowej, a także komercyjne linie międzynarodowe, a także specjalne linie, którymi przewożone są osoby niepełnosprawne.