Producent europalet plastikowych wysokiej jakości

schoellerallibert.com - scho paleta (1).jpg

W różnorodnych branżach, np. spożywczych, motoryzacyjnych czy budowlanych bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie i transportowanie artykułów. Te ciężkie czy o nietypowych kształtach bez problemu można przechowywać na paletach – są one podstawowym elementem każdego magazynu. Palety plastikowe są doskonałą alternatywą dla np. drewnianych ze względu na swoje właściwości.

Wytrzymałe palety plastikowe – poznaj ich właściwości i zastosowanie

Popularne palety drewniane powoli ustępują miejsca plastikowym. Dzieje się tak, ponieważ plastik ma właściwości idealnie odróżniające go od drewna. Często warunki przechowywania i transportu wymagają od tworzyw pewnych cech, które zapewnią im stabilność i bezpieczeństwo. Tak samo w przypadku produktu, którym są palety plastikowe producent gwarantuje ich wytrzymałość i odporność na różne czynniki. Plastik bez trudu utrzymamy w czystości, nie kruszy się, jest lekki i może mieć ergonomiczny kształt. To właśnie dlatego warto wybrać palety plastikowe zamiast drewnianych.

Klasyczne palety do magazynu – Europaleta kupno

Producent palet plastikowych oferuje wysokiej jakości palety, również o standardowych wymiarach, czyli tak zwane europalety. Idealnie dopasują się one do powierzchni pomieszczenia, bez problemu można układać je obok siebie, oraz idealnie pomieszczą określonej wielkości materiały. Kupno europalety gwarantuje idealne zabezpieczenie w trakcie transportu, jak i bezpieczne przechowywanie na magazynach czy salach sprzedaży. Wśród wielu firm oferujących palety plastikowe producent powinien odznaczać się wysokiej jakości ofertą, sprawnym przyjęciem i realizacją zamówienia oraz gwarantować bezpieczeństwo i praktyczność palet.

Różnice pomiędzy paletą drewnianą a plastikową

Bardzo często spotykamy palety drewniane – również w przypadku europalet kupno daje możliwość wyboru surowca, z jakiego mają być wykonane. Te drewniane muszą spełniać określone normy, chłoną wilgoć i mogą się kruszyć. Utrzymanie takich drewnianych palet w czystości jest znacząco utrudnione – na drewnie zbiera się i przylega brud oraz długo schnie. Palety plastikowe nie muszą spełniać norm wymaganych dla palet wykonanych z drewna. Plastik możemy bez trudu wymyć oraz ususzyć pozbywając się tym samym wszelkich zanieczyszczeń. Europalety plastikowe przeznaczone są do kontaktu z żywnością, pomieszczą artykuły o różnej wadze, wielkości i kształcie. Palety plastikowe są bardziej wytrzymałe niż drewniane, posiadają ergonomiczny kształt i mają odpowiednio wyprofilowane brzegi, co znacząco przekłada się na komfort ich użytkowania.