Wyprawka dla niemowlaka – co jest potrzebne?

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka jest dużym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Składają się na nią nie tylko łóżeczko, wózek i ubranka, ale także odpowiednie kosmetyki i środki do higieny, pieluchy, butelki i smoczki. Warto wiedzieć, co jest najbardziej potrzebne, aby zakupy przebiegły sprawnie.

Kiedy należy kompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka można rozpocząć na każdym etapie ciąży. Część przyszłych rodziców woli wcześniej zaplanować wydatki i stworzyć listę najpotrzebniejszych rzeczy. Działania te ułatwi przeglądanie asortymentu w sklepach internetowych, np. https://www.medme.pl/sklep/.

Niektóre akcesoria należy kupić jeszcze przed narodzinami dziecka, ponieważ przydadzą się one już w szpitalu. Z częścią rzeczy można spokojnie poczekać nawet kilka miesięcy. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za wózkiem, fotelikiem do samochodu, łóżeczkiem, przewijakiem, wanienką, kosmetykami do pielęgnacji i ubrankami odpowiednimi do pory roku, w której urodzi się maluch.

Jakie akcesoria są potrzebne dla niemowlaka?

Poza wspomnianymi wcześniej łóżeczkiem, wózkiem, fotelikiem, przewijakiem i wanienką niemowlę potrzebuje jeszcze kilku innych rzeczy. Nie wszystkie z nich są konieczne, jednak zdecydowanie ułatwią przyszłym rodzicom codzienność i poprawią komfort dziecka. Dobrze jest kupić rożek do otulenia dziecka, kocyk do przykrycia, poduszkę do karmienia, termometr do wody, folię przeciwdeszczową na wózek, termometr do pomiaru temperatury ciała oraz zestaw butelek i smoczków do karmienia.

Ubranka dla dziecka powinny być dostosowane do pory roku, w której maluch przyjdzie na świat. Nie ma potrzeby kupowania zbyt wielu kompletów, ponieważ niemowlęta szybko rosną. Na początek przydadzą się:

  • body z krótkim i długim rękawem (6 sztuk),
  • pajacyki (3 sztuki),
  • kaftaniki (3 sztuki),
  • spodenki (2 pary),
  • bluzki (3 sztuki),
  • skarpetki (4 pary),
  • czapeczki (2 sztuki),
  • śpioszki do spania (3 sztuki).

Jeżeli dziecko urodzi się zimą, konieczny jest zakup ciepłego kombinezonu, grubej czapki i zimowego śpiwora. Latem należy wybierać ubranka z przewiewnej tkaniny z krótkimi rękawami. Można dokupić także parasol przeciwsłoneczny do wózka.

Produkty do pielęgnacji niemowląt

Do pielęgnacji niemowląt dobrze jest wybrać zestaw hipoalergicznych kosmetyków. Najlepiej sprawdzają się tzw. emolienty. Poza produktami do kąpieli należy kupić: maść na odparzenia, chusteczki nawilżane, miękką szczotkę do włosów, nożyczki do obcinania paznokci, aspirator do noska i zestaw płatków kosmetycznych do mycia buzi.

Sprawdź więcej na https://vexpi.pl/