Wakacje z dziećmi – Polska, czy egzotyka?

łukasz - hthouseboats.com - hth (9).jpg

Wakacje z dziećmi to dla wielu rodziców ogromny stres. Szczególnie jeśli swój ostatni urlop spędzili tylko we dwoje i nie wiedzą, jak zabrać się za organizację wyjazdu z maluchem na rękach. Podstawowe pytanie, jakie sobie wtedy wszyscy zadają dotyczy miejsca wyjazdu. Wielu wybiera Polskę, ale i za granicą z dzieckiem może być bezpiecznie.

Zalety wakacji z dzieckiem w Polsce

Spędzanie wakacji w dzieckiem, szczególnie małym, w Polsce ma sporo zalet. Po pierwsze dziecko nie zmienia radykalnie diety. Żołądek malucha jest bardzo wrażliwy, a flora bakteryjna może nie być gotowa na to, by przyjąć zagraniczne przysmaki. Ten problem dotyczy zresztą nie tylko dzieci.

Podczas pakowania na wakacje z dziećmi, prawie zawsze zdarza się o czymś zapomnieć. Będąc w kraju, wszystko (albo prawie wszystko) można dokupić na miejscu. Krem, pieluchy, mleko w proszku – to dostępne jest w każdym sklepie.

Wakacje z dzieckiem za granicą – o czym pamiętać

Dla wielu ludzi wakacyjny wyjazd do Polski jest mało atrakcyjny z uwagi na zmienne warunki pogodowe. W południowej Europie można liczyć na słońce. W Polsce może być tak, że przez cały tydzień ani razy nie wyjdzie ono zza chmur.

Na pierwsze wakacje z małym dzieckiem lepiej nie wybierać się na dziko. Najbezpieczniej jest znaleźć hotel z opieką rezydenta. Choć nikt nie zakłada najgorszego, jeśli dziecko poczuje się gorzej, o wiele łatwiej będzie znaleźć lekarza.

Wiele dzieci nie najlepiej znosi lot. Po pierwsze już czas oczekiwania i odprawa mogą być dla nich męczące. Po drugie zaś podczas startu dzieci inaczej odczuwają przeciążenia. Mogą też zwyczajnie się bać i płakać.

Wakacje z dziećmi – uniwersalna rada dla każdego

Bez względu na to, czy ktoś spędza urlop z dziećmi w Polsce, czy w zagranicznym kurorcie, musi pamiętać o jednym: wypoczynek z maluchami u boku nigdy nie wygląda tak, jak wyglądał wcześniej.

Wczasy, podczas których można było spać do południa, a potem nie robić nic, na co najmniej kilkanaście lat odchodzą w zapomnienie. Każdy rodzic powinien mieć tego świadomość i pamiętać, że z dziećmi odpoczywa się inaczej.