Zdrowo i modnie na wiosnę

Gdy wreszcie kończy się zima, a na zewnątrz pojawiają się świeże, zielone liście, rozkwitające kwiaty i ciepłe, słoneczne promienie, wywołujące dziecięcą radość, czujemy potrzebę zmian w swoim trybie życia. Schowane głęboko na dno szafy ciężkie, grube swetry, ciemne spodnie i masywne płaszcze, tworzą bezlitośnie konieczność odsłonięcia ciała po zimie. Czy czujesz, że Twoja forma jest odpowiednia, aby cieszyć się wiosennym ciepłem i lekkimi, zwiewnymi ubraniami?

Jak szybko przygotować się na wiosenną modę?

Czasu jest niewiele, więc zacznij działać. Przede wszystkim warto zmienić dietę. Odstaw ciężkie, kaloryczne dania i jedz pięć, niedużych, bogatych w świeże warzywa i owoce, posiłków. Nie doprowadzaj do sytuacji, gdy przez całodniową przerwę w jedzeniu, potrzebujesz wieczorem zastrzyku kalorii, uzupełniającego całodniowe niedobory. Jeśli nie masz czasu, zabieraj ze sobą owoce i lekkie kanapki, a po powrocie do domu eksperymentuj z pieczonym, grillowanym, chudym mięsem i warzywami. Warto zadbać tez o kondycję, nie forsuj się jednak od razu. Do formy wracaj stopniowo, wybierając spacer zamiast komunikacji, czy rower zamiast samochodu. Aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo modna i wnosi same plusy do Twojego zdrowego trybu życia. Jeżeli waga nie pokazuje cudów, nie zniechęcaj się, regularna aktywność, nawet w niedużym stopniu i zdrowe posiłki zaprocentują, póki co ciesz się swoim lepszym samopoczuciem i energią do działania.

Odświeżenie garderoby zawsze poprawia humor.

Gdy robi się cieplej, warto pomyśleć o nowych, pastelowych ubraniach, dzięki którym poczujesz się pięknie i wyjątkowo. Zanim jednak wybierzesz się na polowanie do butików, zajrzyj do szafy i zrób miejsce na nowe wdzianka. Rzeczy, których już nie nosisz, raczej na pewno nie wrócą do Twojego repertuaru codziennych stylizacji, dobrze by więc było, gdyby posłużyły jeszcze komuś innemu. Jeśli masz trochę czasu, możesz zaoferować je za symboliczną kwotę na darmowym serwisie ogłoszeń, jeżeli z kolei wolisz pomóc, podziel się z potrzebującymi. Pomaganie jest przecież wspaniałe, nie tylko modne.

Najważniejszy element.

Gdy już jesteś w wiosennej formie, chętnie jeździsz na rowerze i zakładasz bez skrępowania zwiewne ubrania, przypomni sobie, jaki jest najważniejszy element zdrowego trybu życia. Właściwie stosujesz go codziennie, ale dla pewności warto wspomnieć. Codziennie pij minimum 1,5 litra wody, aby Twój organizm mógł usuwać toksyny, szkodliwe produkty przemiany materii i odpowiednio się nawadniać. Gdy Twoja aktywność fizyczna jest duża, nie zapominaj, by pić więcej wody, która bardzo szybko jest wydalana wraz z potem. W zależności od potrzeb, możesz wybierać wodę wysoce lub nisko mineralizowaną.