Co warto i należy wiedzieć o pedicure hybrydowym?

Niemal wszystkie kobiety, a szczególnie te, które przykładają dużą wagę do swojego wyglądu, wiedzą, jak ważne dla zdrowia i atrakcyjnego wyglądu paznokci jest systematyczne robienie manicure i pedicure. Poradniki dostępne w sieci jak na przykład https://www.balttur.com.pl/jak-zadbac-o-zdrowe-i-piekne-paznokcie/ doskonale opisują, jak dbać o paznokcie i warto się im bliżej przyjrzeć. Jednakże, aby zabiegi te były możliwie trwałe, muszą być wykonywane z zastosowaniem najbezpieczniejszej techniki. To samo tyczy się zarówno paznokci palców u dłoni, jak i paznokci stóp. Dlatego okazało się, że manicure i pedicure hybrydowy jest najlepszą z technik. Właśnie, jeśli chodzi o stopy, to pedicure hybrydowy jest najlepszą z metod malowania i zdobienia paznokci, co w tym artykule szerzej opiszemy.

Jak wygląda proces wykonywania pedicure hybrydowego?

Sam proces jest stosunkowo prosty i łatwy, głównie, jeśli chodzi o wykwalifikowane i właściwie przeszkolone pedikiurzystki, które wykonują pedicure, a wygląda on tak:

  • w pierwszej kolejności oczyszcza się płytki paznokci z wcześniejszych stylizacji i lakierów, a także odtłuszcza, aby potem przygotować je, nadając im właściwy kształt, wycinając zbędne skórki oraz zmatowić je, przystosowując podłoże do nałożenia bazy,
  • po nałożeniu bazy i uprzednim utwardzeniu jej światłem ultrafioletowym można nakładać lakier właściwy, zazwyczaj robi się to warstwami, choć nie więcej niż 3 warstwy również je pojedynczo utwardzając,
  • po nałożeniu lakieru właściwego i zakończeniu tego procesu kończy się stylizację, używając lakieru wierzchniego nadającego stylizacji odpowiedniej trwałości i blasku, następnie za pomocą odtłuszczacza usuwa się zbędne resztki po zabiegu.

Jak można stwierdzić, pedicure hybrydowy jest możliwie łatwym zabiegiem, szczególnie dla pedikiurzystki, jednakże jego efekty są doprawdy ciekawe. Hybrydy występują w wielu kolorach i pośrednich ich odcieni, tak że możliwe i stosunkowo łatwe są do wykonania stylizacje, jakich nie powstydzi się żadna z aktorek filmowych. Prócz samej hybrydy, furorę robią tuziny dodatków jak zdobienia.

Co jeszcze można powiedzieć o pedicure hybrydowym?

Moment wykonywania zabiegu pedicure hybrydowego to doskonały czas na to, aby lepiej przyjrzeć się własnym paznokciom. Oczywiście, że trzeba sprawdzać stan ich zdrowia we własnym domu i to codziennie, jednakże w wypadku, kiedy zostaną odkryte pewne problemy dotykające paznokci, warto i trzeba to skonsultować z pedikiurzystką. Wiadomo, jak robi się pedicure w Szczecinie, ale trzeba wiedzieć, że pedikiurzystki, zanim jeszcze go wykonają, dokładnie sprawdzą stopy pod kątem pewnych dolegliwości, które mogłyby utrudnić zrobienie hybrydy.

Do takich podstawowych problemów, które dość często dotykają paznokci i stóp, należą:

  • popękana skóra pomiędzy palcami stóp,
  • odciski,
  • czy nawet grzybica stóp i paznokci, która skutecznie utrudnia zabieg pedicure.

Tak więc należy wpierw usunąć dolegliwości przeszkadzające w stylizacji, a później ją wykonać zwiększając tym samym jej trwałość i komfort jej posiadania.