Opera w Sydney? Kangury, koala? To brzmi jak udane wakacje? Australia z biurem podróży.

Australia to jedno z największych państw na świecie. Oprócz niesamowitych widoków i kangurów znajdziemy w niej także niesamowitą mieszankę kultur. Słoneczna i radosna Australia jest jednym z najbardziej niezwykłych krajów na ziemi i z pewnością każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

Wakacje Australia – co możemy w niej zobaczyć i czego się spodziewać?

Królewski ogród botaniczny w Sydney

Liczy ponad 30-ha i został założony w 1816 roku. Dzięki temu jest jedną z najstarszych instytucji działających w Australii. Możemy w nim znaleźć piękne rozłożyste drzewa, tajemnicze alejki wyglądające niczym wycięte prosto z dżungli, jak również chodniki z ławeczkami oraz urokliwymi latarniami. Wizyta w ogrodzie botanicznym pozwoli zachwycić nam się pięknem przyrody, a także odpocząć od zgiełku miasta.

Opera w Sydney

Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Sydney. Została wybudowana w latach 1959-1973 i stanowi przykład nowoczesnego ekspresjonizmu w architekturze. Jej wygląd jest stylizowany na żagle statków. Od momentu swojego powstania zachwyca wyglądem zarówno mieszkańców miasta, jak również turystów przybywających do stolicy Australii.

Queen Victoria Building

Położony w samym centrum miasta niezwykły budynek z charakterystycznymi zegarami, witrażowymi oknami i przeszklonym dachem. Zachwyca mozaikami na podłogach, a także kopułą. Jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych budynków w Sydney. W środku Queen Victoria Building znajdziemy ekskluzywne centrum handlowe z wieloma markowymi butikami i sklepami.

Australijskie Narodowe Muzeum Morskie w Sydney

Otwarte w 1991 roku muzeum morskie dostarcza świetnej okazji do bliższego zapoznania się z morską historią Australii. Wśród jego eksponatów dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi replika żaglowca kapitana Cooka, a także niszczyciel HMAS Vampire. Odwiedzając muzeum, możemy udać się w podróż śladami największych morskich podróżników.

Wycieczka do Katoomba

Miasto Katoomba położone jest w Górach Błękitnych w stanie Nowej Południowej Walii. Ze względu na swą niezwykłą lokalizację stanowi bazę turystyczną do wycieczek w pobliskie góry. Malownicze widoki i niezwykła przyroda sprawiają, że miasto Katoomba stanowi świetny punkt każdej z wycieczek.

Featherdale Wildlife Park

Park znany jest z żyjących w nim niezwykłych zwierząt australijskich. Wśród jego mieszkańców możemy znaleźć między innymi: misie koala, kangury, kazuary, pingwiny, a także diabły tasmańskie. Niesamowita przyroda, a także niepowtarzalna fauna, jaka występuje w parku powoduje, że jest to jeden z obowiązkowych punktów wycieczek do Australii.

Punkt widokowy Echo Point

Punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na góry błękitne, a także lasy eukaliptusowe i słynną skałę Trzech Sióstr. Dostarcza niesamowitych przeżyć i pozwala cieszyć się niezwykłymi widokami.

Wizyta w mieście Cairns

Cairns to miasto portowe w północnej części stanu Queensland. Zostało założone w 1876 roku i od tamtego momentu kusi turystów niedalekim sąsiedztwem Wielkiej Rafy koralowej, a także niezwykłym tropikalnym klimatem trwającym cały rok.

Wizyta w Centrum Kultury Aborygenów

Wizyta w centrum pozwala na lepsze poznanie kultury i zwyczajów rdzennej ludności Australii. Odwiedzając to miejsce mamy okazję obejrzeć występy aborygenów przybliżające niezwykłe zwyczaje i umiejętności tego ludu.

Wielka rafa koralowa

Jedna z najsłynniejszych atrakcji Australii. Pozwala doświadczyć niezwykłego bogactwa podwodnego życia i zachwycić się widokami, których nie zobaczymy w żadnym innym miejscu na ziemi.

Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta

Został utworzony w 1958 roku i zlokalizowany jest na obszarze północnej Australii. Park zachwyca widokami oraz przyrodą i z tego powodu został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Australia to niezwykły kraj. Odwiedzając ją, możemy posmakować niezwykłej mieszanki kultur, a także spotkać się, z przyrodą jakiej nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na naszej planecie. Wycieczka do Australii na pewno dostarczy nam wielu niezwykłych przeżyć i pozostawi wspaniałe wspomnienia na całe życie.