Rekuperator – koniec problemu ze smogiem i wysokimi rachunkami za ogrzewanie!

blue cpu cooler inside PC case, close-up view

Smog to problem, z którym mieszkańcy polskich miast i miasteczek co roku zmagają się w okresie jesienno-zimowym. Odpowiadają za niego w dużej mierze stare, nieefektywne piece węglowe, w których spalane jest kiepskiej jakości paliwo. Jak poprawić jakość powietrza w swoim domu? Sprawdź!

Wymiana węglowych pieców zasypowych na nowsze, ekologiczne urządzenia trwa. Niestety, wciąż jest zbyt wiele gospodarstw, w których tego rodzaju piec stanowi główne źródło ogrzewania. Tymczasem na rynku dostępne są nowoczesne, wygodne w użytkowaniu kotły na pellet czy ekogroszek. Spełniają one normy europejskie dotyczące emisji i są w tak dużym stopniu zautomatyzowane, że niemal bezobsługowe! Co więcej, na ich zakup i montaż można otrzymać dofinansowanie nawet do 9 tys. zł. Co jednak zrobić, gdy proces społeczny i zmiana świadomości obywateli trwa, a my chcemy zadbać o zdrowie swoje i najbliższych i cieszyć się czystym powietrzem już dziś? Tu z pomocą przychodzi rekuperator!

Rekuperator – sposób na ochronę przed smogiem!

Choć zdaje się, że gdy smog utrzymuje się na zewnątrz nie jesteśmy w stanie wiele zrobić – okazuje się, że nie jest to prawdą! Możemy zadbać o czyste powietrze w swoim domu dzięki wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji.

Rekuperacja zadba nie tylko o czyste powietrze, ale także niższe rachunki za ogrzewanie. Rekuperator pomaga bowiem zmniejszyć straty ciepła w budynku przez maksymalny odzysk energii cieplnej z powietrza zużytego, wyrzucanego na zewnątrz.

Niższe rachunki za ogrzewanie to tylko jedna z zalet rekuperacji. Przede wszystkim urządzenia wyposażone są w filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia z zewnątrz. Jeśli zależy nam szczególnie na ograniczeniu smogu w domu warto zamontować filtr klasy F7. Blokuje on przedostawanie się do wewnątrz wszelkiego rodzaju pyłów oraz sadzy, a także mgły olejowej. Szukasz rekuperatora? Wejdź na defro.pl/rekuperatory.

Filtrowanie powietrza jest też szczególnie istotne z punktu widzenia zdrowia dzieci i dorosłych, zwłaszcza cierpiących na choroby pulmonologiczne, laryngologiczne czy alergie. Dzięki rekuperacji mniej jest w powietrzu kurzu, pyłków. Zapobiega ona także gromadzeniu się wilgoci i rozwojowi pleśni oraz zagrzybieniu pomieszczeń.

Wraz z poprawą mikroklimatu pomieszczeń, czyli takich parametrów jak wilgotność względna, temperatura, stężenie dwutlenku węgla, świeżość czy prędkość cyrkulacji powietrza, zwiększa się poczucie komfortu domowników oraz poprawia ich sen. Przy rekuperacji wymiana zużytego powietrza na nowe zachodzi non stop niezależnie od warunków atmosferycznych panujących za oknem.