Czym cechują się śruby trapezowe?

Gdy kilka tygodni temu kupowałeś śruby trapezowe (bez większego zastanowienia się nad tym tematem), to zakupy nie wypadły zbyt okazale? Teraz chcesz wyciągnąć wnioski z poprzednich błędów? Poznaj zatem najważniejsze informacje związane właśnie z tymi elementami złącznymi.

Z czego powstają?

Jeśli komuś zależy na porządnych śrubach trapezowych, to powinien zdecydować się na elementy złączne spełniające normę DIN 103. Ciekawostką jest to, iż została ona ustanowiona przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny mający swoją siedzibę w Berlinie. Dlaczego jednak warto? Takie śruby trapezowe mają w sobie dużo jakości. Są solidne, wszechstronne i niezawodne w działaniu. Porządne elementy złączne tego typu posiadają (jak się łatwo domyślić) trapezowy rodzaj gwintu. Z czego są zaś wykonywane? To chociażby stal węglowa, czy stal kwasoodporna. To nie wszystko. Do produkcji używa się również stali nierdzewnej. Dlaczego jednak warto kupować śruby trapezowe wykonane z tego komponentu? Na tym można tak naprawdę wyłącznie zyskać. Produkty zrealizowane z tego materiału są między innymi bardzo odporne na korozję. To nie wszystko. Cechują się też żarowytrzymałością i stylowym wyglądem. Są łatwe w czyszczeniu i obróbce. A na dodatek podlegają recyklingowi. Obecnie (dla coraz większej ilości osób) ta cecha ma zaś spore znaczenie. O czym jeszcze nie warto zapominać? Profesjonalne śruby trapezowe tego typu posiadają odpowiedni stosunek (pod względem wytrzymałości do wagi). Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych elementów złącznych? Bardzo ważna cecha to na pewno samohamowność. Dlaczego jednak ten aspekt jest tak mocno doceniany? Dzięki temu nie ma bowiem ryzyka pracy zwrotnej (przy odłączeniu zasilania).

Przeczytaj także: http://www.alterstyl.pl/co-musisz-wiedziec-na-temat-konwersji-norm-iso-din-pn/

W jakich branżach są używane?

Porządne śruby trapezowe (spełniające normę DIN 103) to jakość tak naprawdę na najwyższym możliwym poziomie. Czym jeszcze się cechują? Mają w sobie naprawdę dużo wytrzymałości. W sklepach z tym właśnie asortymentem nie brakuje zaś dużego wyboru. Można zatem zdecydować się na odcinki od 100 cm do nawet 600 cm. To spore udogodnienie. Nie da się ukryć, że dzięki temu o wiele łatwiej po prostu dobrać te elementy do konkretnego zastosowania. Doceniają to Klienci indywidualni, a także przedstawiciele rozmaitych firm, przedsiębiorstw… Kiedy świetnie sprawdzają się śruby trapezowe? Chociażby przy produkcji różnego rodzaju maszyn. Poza tym są używane tam, gdzie wymagane są relatywnie spore siły nośne. Chodzi nam między innymi o podnośniki itp.

Pełny asortyment znajdziesz na stalmut.pl/oferta/prety-gwintowane-wpusty/sruby-trapezowe-gwintem-wg-din-103/