Akcesoria do manicure – kompletujemy niezbędny zestaw

Nie ma znaczenia, czy wykonujesz manicure tradycyjny, żelowy, a może hybrydowy, musisz skompletować wszystkie niezbędne akcesoria. Potrzebne będą m.in. pilniki do paznokci, lakiery, a także odżywka dobrej jakości.

Każdy rodzaj manicure jest inny i wymaga innych akcesoriów – warto je wcześniej skompletować, aby zapewnić sobie jak najlepszy komfort pracy. Nie ma znaczenia, czy robisz manicure samodzielnie w domu, czy może jesteś stylistką zajmującą się tym profesjonalnie. Sprawdź, czego będziesz potrzebować.

Pilniki do paznokci

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że do wyboru jest bardzo dużo rodzajów pilniczków do paznokci, z różnego materiału i o różnym stopniu gradacji. Służą one do skracania i nadawania wybranego kształtu paznokciom.

Ulubiony gadżet pomoże uzyskać wymarzony efekt – do wyboru są pilniki do paznokci szklane, papierowe oraz metalowe, a do użytku profesjonalnego – bloki polerskie. Z kolei do stóp przyda się pilnik elektryczny, który ułatwi pielęgnację. Działa podobnie jak szczoteczka elektryczna. Podstawą wyposażenia są też nożyczki, cążki, szczoteczki do manicure, waciki bezpyłowe, drewniane kopytko do odsuwania skórek – to minimum w każdym salonie kosmetycznym czy domowej łazience.

Frezarki i lampy LED/UV

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie, które używane jest podczas wykonywania manicure hybrydowego, akrylowego lub żelowego. Można wspaniale wystylizować nią paznokcie – służy do wykonywania różnych działań wymagających precyzji. Decydując się na frezarkę, warto też od razu zaopatrzyć się w dodatkowe frezy. Nie jest to urządzenie obligatoryjne – jak np. pilniki do paznokci, ale bardzo przydatne. Wymagana jest jednak wiedza i doświadczenie w posługiwaniu się frezarką.

Równie ważna w przypadku tych stylizacji jest lampa UV i LED, która służy do utwardzania manicure i żelowych tipsów. Może też pomóc w przypadku ubytków w płytce paznokcia. Dobrej jakości lampa zagwarantuje piękny efekt na kilka tygodni.

Naklejki i inne zdobienia

Warto mieć w swoim niezbędniku również naklejki, elementy biżuteryjne, efektowne pyłki i inne zdobienia. Warto wykorzystać pilnik elektryczny i ulubiony lakier, aby przygotować modną stylizację, a dodatkowo ozdobić ją wybranym motywem – jak arbuz, liść palmowy czy gwiazdki.

Dobór konkretnych akcesoriów zależy od metody stylizacji paznokci – każda z nich wymaga innego zestawu. Warto o tym pamiętać, kompletując swój niezbędnik.