Jak dopasować deszczownicę do kabiny prysznicowej?

dobra (12).jpg

We współcześnie tworzonych aranżacjach łazienek bardzo często stosuje się różne nowoczesne rozwiązania, do których jak najbardziej można zaliczyć deszczownice. Są to funkcjonalne baterie zapewniające efekt kąpieli pod odprężającym strumieniem deszczu. Jeśli deszczownica ma dobrze działać, musi zostać dopasowana do budowy i właściwości kabiny.

Typ kabiny prysznicowej

Tradycyjne, klasycznie zabudowane kabiny prysznicowe powoli odchodzą w niepamięć i są zastępowane kabinami o znacznie nowocześniejszej budowie. Typ walk-in wyróżnia się brakiem brodzika. Kabina o tym rodzaju składa się niemalże z samych szyb, które po prostu wyznaczają dla niej miejsce i chronią przed wylaniem się z niej wody.

W takiej kabinie można zastosować dosłownie każdą odmianę deszczownicy. Pewne ograniczania pojawiają się natomiast wtedy, gdy deszczownica dobierana jest do zabudowanej wanny lub też klasycznej kabiny z brodzikiem.

Wielkość prysznica

Aby jednak wszystkie elementy kabiny idealnie się ze sobą zgrywały, warto dopasować je do siebie przede wszystkim pod względem rozmiaru. Jeżeli kabina jest naprawdę duża i przestronna, nie trzeba specjalnie się ograniczać. Do niej będą pasować właśnie te większe modele deszczownic, o średnicy wynoszącej nawet 40 cm albo i więcej.

W przypadku mniejszych kabin prysznicowych należy zgodzić się na pewien kompromis, jakim będzie deszczownica o średnicy trzydziestu centymetrów. Nawet taki jej rozmiar zapewnia dość dużą wygodę i pozwala na swobodne umycie całego ciała.

Ogólna stylistyka elementów

W artykułach opisujących poszczególne Deszczownice rzadko kiedy omawia się ich wygląd, podczas gdy jest on przecież istotnym aspektem, na który trzeba zwrócić tak samo dużą uwagę jak na budowę, sposób montażu oraz średnicę baterii.

Deszczownica powinna zgrywać się stylistycznie z pozostałymi elementami łazienki, a zwłaszcza z pozostałymi bateriami wmontowanymi np. w umywalkę. Jeżeli pozostałe zdobienia są srebrne, deszczownica również powinna być srebrna. Udana aranżacja zawsze będzie aranżacją spójną pod względem wyglądu.