Markizy – jak wybrać?

Firmy produkujące markizy cieszą się naprawdę sporą popularnością. Też niedługo macie zamiar wybrać takie właśnie konkretne elementy? Jakie aspekty trzeba wziąć, na sam początek, pod swoją lupę, żeby inwestycja była rzeczywiście udana?

Lokalizacja jest istotna

Okazuje się, że można aktualnie decydować się na rozmaite akcesoria z tej kategorii. Kilka lub kilkanaście lat temu markizy przeciwsłoneczne były przede wszystkim stosowane w kontekście różnych lokali gastronomicznych. To na przykład restauracje, kawiarnię, puby itp. Właściciele wiedzieli, że ta inwestycja im się szybko zwróci. Klienci chętnie natomiast korzystali z takich miejscówek. Mogli bowiem swobodnie zjeść obiad lub lunch itp. bez obawy o dokuczliwe warunki atmosferyczne…

Aktualnie coraz częściej markizy są stosowane również biorąc pod uwagę nasze domy lub mieszkania. Na pewno kluczowa jest tutaj lokalizacja. Pamiętajcie, że obecnie można zdecydować się na elementy tarasowe lub balkonowe. Najlepiej wybierać takie akcesoria z tej grupy, które będą zaś perfekcyjnie dobrane do danego miejsca. Nie tylko uwzględniając kwestie kolorystyczne, które oczywiście dla wielu osób mają znaczenie. Pamiętajcie, że trzeba zrobić wcześniej dokładne pomiary. Ewentualnie macie sposobność powierzyć wykonanie tej czynności specjalistom z prawdziwego zdarzenia. Tak, aby wybrać po prostu optymalne markizy pod wieloma względami.

Markizy – jakie są rodzaje?

Można zdecydować się nie tylko na elementy tarasowe lub balkonowe. Występuje tutaj także inny podział. Jaki? Często kupowane są między innymi akcesoria bez kasety. Gdzie mogą być stosowane? Na przykład na balkonach i tarasach prywatnych nieruchomości. Takie markizy bardzo dobrze chronią przed słońcem i sprawiają, że temperatura w konkretnym domu utrzymuje się na optymalnym poziomie. Mogą być mocowane przy pomocy uchwytów do ściany albo krokwi dachowych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na akcesoria w kasecie albo półkasecie. Czym te elementy różnią się od wyżej opisywanych? Markizy w kasecie chronią tkaninę nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z tego sprzętu. Po zwinięciu materiał jest bowiem ukryty w kasecie. Tymczasem półkaseta daje częściowy stopień ochrony. Oczywiście, tego typu akcesoria także bardzo dobrze wywiązują się ze swojego podstawowego zadania. Są trochę droższe niż markizy bez kasety, aczkolwiek mają po swojej stronie nieco więcej walorów. Warto zwrócić uwagę na aspekt, że takie markizy są mocowane do ściany, krokwi dachu albo stropu.