Jak pielęgnować skórę skłonną do pękających naczynek?

Jak pielęgnować skórę skłonną do pękających naczynek?

Ludzie różnią się między sobą gdy chodzi o koloryt i kondycję skóry. Dlatego też muszą wybierać zupełnie inny rodzaj pielęgnacji. Skóra skłonna do przebarwień i pękających naczynek jest specyficzna – musi być ona mocno nawilżana. Jakich kosmetyków należy używać dla tego rodzaju skóry? Czy stosując kremy można pozbyć się pękniętych naczynek? Kiedy konieczne jest laserowe zamykanie naczynek?

Odpowiednia pielęgnacja skóry naczyniowej

Skuteczna pielęgnacja cery skłonnej do przebarwień i naczyniowej jest kluczem do minimalizowania efektu pękających naczynek. Ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry – dlatego należy stosować kremy bezwodne, z bogatą zawartością witamin i mikroelementów. Pomagają również wyciągi z kasztanowca, arniki czy rumianku. Mogą być one w formie kremu, maseczki czy serum do twarzy. Ważne jest by nie nakładać kosmetyków bezpośrednio przed wyjściem na mróz czy wiatr – na skórze mogą tworzyć się wtedy małe, lodowe kryształki i będzie ona pękać, a z nią naczynka. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne zminimalizują ryzyko wystąpienia pajączków na skórze.

Laserowe zamykanie naczynek – jaki specjalista powinien przeprowadzać ten zabieg?

Gdy pojawią się już pęknięte naczynka nie można zniwelować ich widoczności przy pomocy kremów czy maseczek. Konieczne jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg ten może przeprowadzać zarówno wykwalifikowana kosmetyczka, jak i lekarz. Z mniejszymi problemami można udać się do kosmetyczki. Gdy jednak jest to problem rozległy lepiej udać się do lekarza, który wykona zabieg kompleksowy – dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy pęknięte naczynka pojawiają się nie tylko na twarzy, ale też na innych częściach ciała.

Kiedy z problemem pękających naczynek należy udać się do lekarza i jakiego specjalistę wybrać?

W przypadku pojawienia się pęknięć naczynek na innych częściach ciała niż twarz oraz w sytuacji, gdy są one bardzo rozległe i zintensyfikowane w jednym miejscu należy odwiedzić chirurga naczyniowego, który zbada przyczynę tej sytuacji i wdroży terapię lekami, ziołami i suplementami diety.