Krzesła dopasowane do Twojego mieszkania

Remont mieszkania już prawie skończony, pozostało tylko jedno – wystrój. Wydawać by się mogło, że jesteśmy na ostatniej prostej, jednak wybór właściwych mebli potrafi spędzić sen z powiek. Dobór “tych właściwych” krzeseł, może być świetną okazją, żeby ożywić twoje cztery ściany. Zanim zdecydujesz się na zestaw, albo konkretne modele, warto żebyś zwrócił uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym spędzisz mniej czasu w sklepach meblowych.

Design równie ważny co miejsce

Dobierając krzesła do stołu oraz do wnętrza w ogóle, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dwiema najważniejszymi są wygląd oraz komfort. Jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca, krzesła powinny nie tylko zajmować stosunkowo niewielką ilość przestrzeni, ale nie powinny również przytłaczać swoim designem. Ich ilość powinna być również dopasowana do ilości domowników, którzy będą z nich jednocześnie korzystać.

Przesyt niewskazany

Żeby nie przesycić wnętrza, w doborze dodatków oraz akcentów, czasami warto się pohamować. Jeśli stół którym dysponujesz ma piękne zdobienia, czy oryginalny kształt, lepiej postawić na jednolite, nieskomplikowane krzesła. Podobnie w drugą stronę – jeśli udało ci się kupić piękne, antyczne krzesła, lub zdecydowałeś się na nowoczesną, ekstrawagancką formę, nie przesadzaj ze wzornictwem stołu.

Ciepło, cieplej

Dobierając do siebie kolor krzeseł i stołu, należy pamiętać jednocześnie o kolorze ścian oraz podłogi. Zbyt duże nawarstwienie barw, będzie prowadzić do chaosu. Nie oznacza to jednak, że wszystko musi być zestawione ze sobą na zasadzie jednolitych barw. Kontrast jest jak najbardziej wskazany, ważne jednak żeby również z nim nie przesadzić. Dobrym pomysłem jest na przykład zestawienie stonowanych, pastelowych barw ścian, podłogi, i stołu z ciepłymi, żywymi kolorami krzesła drewnianego.

Drewno, metal i połysk

Drewno, tworzywo sztuczne, tkanina, skóra, szkło i metal to najczęściej używane materiały w produkcji krzeseł. Często łączy się je ze sobą dla uzyskania ciekawszego efektu. Dobierając tapicerowane oparcie do klasycznej dębowej, lub bukowej ramy, nadasz krzesłu niepowtarzalnego stylu. Z kolei metalowa lub chromowana rama doskonale sprawdzi się jeśli stół posiada również metalową ramę. Podobnie jest z krzesłami laminowanymi, lub z połyskiem – warto zestawić je ze stołem z połyskiem, nawet jeśli wykonane są z różnych materiałów.

Krzesła na pierwszym miejscu powinny być praktyczne. Jeśli jednak chcesz, żeby doskonale przy tym prezentowały się we wnętrzu twojego domu, zwróć uwagę na takie wspólne elementy pomieszczenia jak kolory, styl oraz materiały. Warto żeby przynajmniej jedno z nich było spójne, aby nie kreować poczucia bałaganu i chaosu.