Celestynów idealnym miejscem do zamieszkania!

kwadrat kwadrat (12) .jpg

Coraz więcej osób pracujących w Warszawie ucieka z miasta do pobliskich, mniejszych miejscowości. Wysokie cen mieszkań i drożejące życie w stolicy, spaliny i korki skutecznie zniechęcają nas do poszukiwań lokum w centrum. Jedną z gmin oddalonych od Warszawy o kilkadziesiąt kilometrów jest Celestynów. Czy warto tam mieszkać?

Gmina Celestynów – najważniejsze informacje

Gmina Celestynów położona jest około 40 kilometrów od Warszawy, w województwie mazowieckim, w powiecie Otwockim. Aż 60% gminy zajmują lasy, co sprawia, iż jest idealnym miejscem na niedzielne spacery i wycieczki. W przeważającej części leżą one na terenie Mazowieckiego Parku Narodowego. W Celestynowie i jego okolicach znajdziemy przepiękne trasy spacerowe. Jedną z najciekawszych atrakcji jest Żółwi Staw i Żółwia Góra – miejsce w którym dawniej występowały żółwie błotne. Warto odwiedzić także Goździkowe Bagno – ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą oraz unikalny kompleks torfowisk Ostoję Bagno Całowanie. Znajduje się tu też kilka ciekawych zabytków architektury z początku XX wieku.

Nieruchomości Celestynów- czy tu warto mieszkać?

Choć wieś Celestynów położona jest aż 40 kilometrów od Warszawy, jest świetnie z nią skomunikowana. Do stolicy bez problemu dostaniemy się pociągiem, który w godzinach szczytu kursuje nawet co 10-30 minut. To najwygodniejszy środek transportu publicznego, nie jest jednak jedynym. Do Warszawy kursują stąd również autobusy. Możemy też wybrać własny samochód, dojeżdżając do pracy drogą krajową nr 50. Na terenie gminy Celestynów znajdują się dwa przedszkola oraz szkoła podstawowa, co jest niezwykle ważne, jeśli posiadamy bądź planujemy posiadanie dzieci. Nieruchomości Celestynów to wiele domów i mieszkań o różnym standardzie. Bez problemu znajdziemy tu lokum w bloku na nowoczesnym osiedlu, domek w szeregowcu, bliźniaku czy wolno stojący. Osoby, które chcą wybudować coś swojego od podstaw, postawią zapewne na działkę.

Jak widać, Celestynów to ostoja spokoju i odpoczynku od zatłoczonej i zakorkowanej stolicy. Bez problemu dostaniemy się tu pociągiem, co zajmie nam podobną ilość czasu, co wydostanie się samochodem z centrum w godzinach szczytu. To idealne miejsce dla osób chcących codziennie dojeżdżać do pracy, a mimo to mieć dom w spokojnym i pięknym miejscu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nieruchomości Celestynów.