Starania o dziecko

Starania o dziecko

Staranie się o powiększenie rodziny to zawsze istotny czas w życiu każdej pary. To samo można też powiedzieć o okresie ciąży. Z drugiej strony trzeba też pamiętać o tym, że pojawiają się czasem problemy. Są pary, które obawiają się, że dziecko może być obciążone chorobą genetyczną. Co wiemy na ten temat?

Nic nie wiemy?

Można przypuszczać, że w zdecydowanej większości przypadku możemy rozmawiać o braku wiedzy czy też wiedzy, która jest niewystarczająca. Oczywiście w takich okolicznościach trudno mówić o czymś dobrym.

Gdy brakuje istotnych informacji, to znaczy, że nie obejdzie się bez profesjonalnego wsparcia. Takim wsparciem jest choćby regularna kontrola lekarska. W takim przypadku nie powinno dojść do zaskakujących zdarzeń. Dobrze też zdawać sobie sprawę z możliwości, jakie niesie za sobą test FertiSCREEN. Test FertiSCREEN to rozwiązanie, które dla wielu osób może okazać się wymarzonym.

Co się dzieje?

Co powiesz na zbadanie 130 wybranych genów związanych z chorobami genetycznymi najczęściej występującymi w polskiej populacji? To pytanie można uznać za żart, ale tak przedstawiają się fakty – to są możliwości, które gwarantuje test FertiSCREEN.

Warto również pamiętać o tym, że wiedza na temat nosicielstwa to szansa na podjęcie odpowiednich kroków. O czym byśmy nie rozmawiali, kolosalną rolę odgrywa czas. Gdyby jednak pojawiały się wątpliwości, to znaczy, że pora na dłuższą rozmowę z kimś, kto dysponuje fachową wiedzą. FertiSCREEN poleca się wszystkim parom, które planują ciąże i chcą ograniczyć ryzyko choroby.

Więcej informacji

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że kwestia dziedziczenia choroby genetycznej jest dość skomplikowana i pewnie dla wielu niezrozumiała. Wystarczy powiedzieć choćby, że nosiciele chorób dziedziczonych w sposób autosomalnie recesywny są zdrowi. Zwykle jest tak, że osoba nie jest świadoma tego, iż posiada wadliwy gen. Ponadto para planująca ciążę powinna wiedzieć, czy nie dochodzi do sytuacji, w której można mówić o nosicielach mutacji w tych samych genach. Taki przypadek to spore szanse na przekazanie choroby genetycznej.

Warto też pomyśleć o zapoznaniu się z tym, co widnieje na stronie https://www.gyncentrum.pl/panel-preconception. Jest to miejsce, gdzie znajdziemy wiele istotnych informacji na temat testu FertiSCREEN.