5 wskazówek dotyczących zakupu domu na rynku mieszkań – praktyczny poradnik

5 wskazówek dotyczących zakupu domu na rynku mieszkań – praktyczny poradnik

Nie ma wątpliwości, że jesteśmy na rynku mieszkaniowym dla sprzedających. Przy rekordowo niskich zapasach, rosnącym popycie i rosnących cenach, kupno – a nawet samo znalezienie – domu na dzisiejszym rynku jest nie lada wyzwaniem.

Oczywiście, nic nie jest niemożliwe. Jeśli kupno domu jest na twoim radarze na rok 2022, wciąż istnieją sposoby, aby to zrobić. Wystarczy odrobina przezorności i trochę starej dobrej kreatywności, a Polski sen może być w zasięgu ręki.

Czy masz nadzieję na zakup domu na gorącym rynku mieszkaniowym w 2022 roku? Te pięć wskazówek może pomóc Ci zobaczyć sukces.

  1. Zakwalifikuj się do najniższej stawki hipotecznej, którą możesz

Ceny domów były na łezce w ostatnich miesiącach, a według Realtor.com, wzrosną one o kolejne 5,7% tylko w tym roku. Na szczęście rekordowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych może pomóc zrównoważyć te rosnące ceny – to znaczy, jeśli można je złapać.

Aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą stawkę, poświęć czas na zwiększenie swojej oceny kredytowej. Spłać długi, ureguluj wszelkie zaległe rachunki i powiadom biura kredytowe o wszelkich błędach w raporcie kredytowym. Oszczędzanie większej zaliczki może również pomóc w sprawie.

  1. Uzyskaj wstępne zatwierdzenie przed rozpoczęciem poszukiwań domu

Wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego nie podlega negocjacjom w tym środowisku. Nie tylko może dać Ci dobry zakres cenowy do pracy, ale może również sprawić, że sprzedawcy bardziej prawdopodobne, aby wybrać swoją ofertę.

W obliczu wielu ofert, te wstępnie zatwierdzone są zazwyczaj wyróżniające się, wskazując kupującego jest przygotowany, gotowy do zakupu i bezpieczny zakład, aby przejść przez z transakcji.

Chcesz szybko kupić dom lub mieszkanie  ? sprawdź ile kosztują domy w dużych miastach europy  jak Hannover , Orléans czy Swansea

  1. Pracuj z doświadczonym agentem

Posiadanie wielkiego agenta nieruchomości może dać ci górną rękę w rynku sprzedawcy. Dla jednego, mogą przyspieszyć wyszukiwanie dla Ciebie. Mogą one ostrzegać ASAP, gdy odpowiedni obiekt trafia na rynek, mogą zaplanować dzień z wycieczek (lub nawet zwiedzanie domów dla Ciebie) i mogą nawet wiedzieć o up-and-coming aukcji, które nie są dość publiczne jeszcze.

Dzięki ich doświadczeniu i umiejętności negocjacji ekspertów, agenci mogą również pomóc złożyć bardziej konkurencyjną ofertę, gdy znajdziesz ten wymarzony dom.

  1. Rozważ zakup, gdy nie jest to rynek mieszkaniowy sprzedawcy

Większość ekspertów przewiduje, że rzeczy będą łatwiejsze pod koniec roku – zwłaszcza gdy szczepionki są bardziej rozpowszechnione. To prawdopodobnie zachęci więcej sprzedawców do wystawienia swoich domów, zwiększając zapasy i tłumiąc wzrost cen.

Oto jak Dannielle Hale, główny ekonomista Realtor.com, ujął to w swojej ostatniej prognozie na rok 2021: „Rynek mieszkaniowy w 2021 roku będzie znacznie bardziej gościnny dla kupujących, ponieważ zwiększona liczba istniejących sprzedawców i ramp-up w nowym budownictwie przywracają pewną siłę przetargową dla kupujących, zwłaszcza w drugiej połowie roku”.

Długi i krótki z tego? Jeśli możesz poczekać kilka miesięcy, aby kupić ten dom, prawdopodobnie powinieneś.

  1. Wyciągnij wszystkie przystanki, aby zrobić wrażenie na sprzedających

Złożenie świetnej oferty to coś więcej niż tylko gra liczb. Jeśli naprawdę chcesz się wyróżnić, dołączyć list ofertowy i zrobić osobisty apel do sprzedawców (można nawet dołączyć zdjęcie). Odstąpienie od warunku lub dwóch może również pomóc, podobnie jak większa wpłata zaliczki lub bycie elastycznym z datą zamknięcia.