Co przygotować do jedzenia na dziecięce przyjęcie?

Każdy rodzic wie, jak wybredne potrafią być dzieci. Jednego dnia chętnie zjadają zupę pomidorową a za dwa tygodnie nawet jej nie tkną, bo… jest czerwona i przecież jej nie znoszą. Dlatego, przygotowując urodziny dla dzieci, trzeba wybrać różne przekąski, by każdy znalazł coś dla siebie. Można skorzystać z gotowego cateringu albo przygotować samodzielnie kilka smacznych potraw.

Czy wśród gości są alergicy?

Zapraszając gości na urodziny dla dzieci trzeba dowiedzieć się, czy któreś z dzieci ma alergię pokarmową i nie wolno podawać mu określonych potraw. Starsze dziecko samo będzie wiedziało, czego nie jeść, młodsze może zapomnieć, więc trzeba to sprawdzić niezależnie.

Często to rodzice małych alergików mogą podpowiedzieć, co przygotować dla ich dzieci. Dzięki temu zyskasz pewność, że jedzenie będzie bezpieczne i zasmakuje dzieciom.

Choć zdarza się to rzadko, to są rodzice, którzy nie zgadzają się na to, by ich dzieci jadły słodycze. Trzeba będzie to uszanować i dla wszystkich przygotować zdrowe, bezcukrowe posiłki. Wbrew pozorom, one też będą smaczne i kolorowe.

Urodziny na zdrowo

Nikt nie wyobraża sobie urodzin dla dzieci bez smacznego tortu. Wiele cukierni oferuje zdrowe wypieki, które są bezpieczne dla alergików i nie zawierają cukru. Warto sprawdzić ofertę takich miejsc i poprosić o przygotowanie nie tylko tortu, ale i ciasteczek.

Na przyjęciu można zaserwować dzieciom zdrowe naleśniki słodzone banami lub po prostu owoce. Można przygotować również frytki z pieczonych warzyw albo zapiekankę makaronową.

Jak szaleć to szaleć

Jeśli żadne z dzieci nie ma przeciwwskazań, by jeść słodycze, czy produkty mleczne, organizacja urodzin dla dzieci może być całkiem prosta. Wystarczy postawić na drobne słodkie i słone przekąski, które lubią dzieci. Latem wszyscy ucieszą się również ze słodkich lodów. Można też kupić lodowy tort zamiast tradycyjnego.

Większość dzieci lub jedzenie typu fast food. Najprościej będzie więc zamówić pizzę, ale można również przygotować samodzielnie nugetsy z frytkami.

Jedzenie słodyczy i przetworzonego jedzenia nie jest zdrowe i dietetycy nie pochwalają tego, że w ten sposób odżywiają się najmłodsi. Jednak urodziny dla dzieci to wyjątkowa okazja i można przymknąć oko na to, na co nie pozwala się dziecku na co dzień.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.